Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kamzie: kwota w ogłoszeniu to netto, różnicę pomiędzy netto a brutto czyli dodatkowe 23% z tego i tak oddasz potem do państwa przy rozliczeniu księgowym podatku. O ile jesteś vatowcem. Kwestia ryczałtu to tylko kwestia obliczania podatku dochodowego, który nijak ma się do vatu :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kimikini: @6gcqG9nN58zhTK: @DamiDami: dzięki wielkie za pomoc i rozjaśnienie tematu! Jak o tym czytałem zmyliła mnie bardzo kwestia ulgi podatkowej do 200k. Screenshot to była losowa oferta i bardziej chodziło mi o przedstawienie problemu na realnym przykładzie

@zibizz1: na szczęście w branży, w której pracuje nie jest wymagana znajomość systemu podatkowego i można zadawać pytania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kamzie:
no nie wiem jak Ciebie ale mnie wkurza jak ktoś pyta o coś co jest w pierwszym linku w google bo marnuje powietrze. A podatek dochodowy i podatek VAT to jest jak funkcje liniowe, obecnie to powinno być w podstawówce, a już na pewno każdy maturzysta powinien z grubsza wiedzieć o co chodzi. Szczególnie że nieznajomość prawa nie usprawiedliwia niestosowania się do niego. A obowiązków obywatel trochę ma w związku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zibizz1: no właśnie problem w tym, że nie ma tego dobrze wytłumaczone w pierwszym linku w google, więc zadałem pytanie tutaj, bo może ktoś obcykany wyjaśni mi na realnym przykładzie. Ciekawi mnie jakie jeszcze rzeczy powinien według Ciebie znać człowiek w XXI wieku, bo nie wiem czy zauważyłeś, ale świat zmierza w kierunku specjalizacji i nie da się znać na wszystkim, szczególnie jak styka się z czymś poraz pierwszy. Wolę powiedzieć,
@walkie12:

mam to gdzieś, nigdy nie zamykam

@a5f5c1: widzisz? mówiłem że Twoje starania z przejście na 25k są bez sensu 50k juz lepiej. To jest tak jak kłótnią czy nazwać zmienną a czy b lub użyć spacji czy tabulatora, nie ma znaczenia
no właśnie problem w tym, że nie ma tego dobrze wytłumaczone w pierwszym linku w google, więc zadałem pytanie tutaj,


@kamzie: zgadzam się, też to przerabiałem kilka lat temu, ale po przeczytaniu kilkudziesięciu artykułów powinno się rozjaśnić większość wątpliwości.
1. Przez profil zaufany otwierasz działalność w CEIDG (razem z rejestracją jako Vatowiec), zaznaczasz podatek dochodowy ryczałt. UWAGA - podatek VAT i dochodowy (tutaj ryczałt) to są dwie, zupełnie odrębne sprawy
2.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieBendePrasowac: dzięki wielkie za bardzo obszerne przybliżenie tematu! Dokładnie czegoś takiego potrzeba mi bylo. Moim największym problemem był podpunkt drugi. Nie mogłem zrozumieć czemu podają +VAT jak ja chcę się rozliczać na ryczałcie. Dopiero po przewertowaniu kilku stron znalazłem info o tym, że powyzej 200k jest obowiązek rozliczania się z VATu, i że jest to inny podatek. Jutro jeszcze na spokojnie przeczytam sobie to co opisałeś, ale mimo wszystko i tak
no nie wiem jak Ciebie ale mnie wkurza jak ktoś pyta o coś co jest w pierwszym linku w google bo marnuje powietrze.


@zibizz1: Czy Ty przypadkiem, Panie Elektroda, nie pytałeś ostatnio o auto z automatycznym ustawianiem grzania i klimy zamiast odczytać pierwszy wynik z google? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miklach25: no jasne. Tylko:
1. Moje pytanie nie pada co 2-4 tygodnie na mikroblogu
2. Ciężko wymyslic zapytanie do Google które uderzy w mój temat(próbowałem i polecam Tobie spróbować znaleźć taką frazę która wyświetli odpowiedź na moje pytanie w pierwszym linku)
3. Odpowiedzi dostępne w Internecie sa ogólnikowe, myślałem że trafie na praktyków i np ciekawostki typu integracja z kalendarzem google

Dlatego zadałem pytanie sondowane, a następnie przeanalizowałem dokładnie modele które
@kamzie: w razie czego pisz jak masz konkretne pytanie. Ja rok byłem na JDG. Wystarczyło mi bezpłatne konto na Infakt, do 3 faktur miesięcznie było za darmo. Są różne niuanse jak np. amortyzacja samochodu używanego, kto musi mieć kasę fiskalną, co wpisywać w ewidencję środków trwałych, spis z natury itp. ale jako programista nie musisz się tym przejmować.