Wpis z mikrobloga

1 maja jechałem na rowerze ulicą w strefie ograniczenia 30km/h. Zza samochodu wyleciał pies prawie udało mi się zahamować ale nastąpiła gleba - zeskoczenie z roweru na lewą nogę i wywrotka na kolano i łokieć i dłoń. Trochę byłem w szoku, pozbierałem się wlasciciel psa przepraszał ale poszedłem do chaty.
W rowerze lekkie otarcie rączki i pedału, kolano zdarte i łokieć. Wszystkim mogłem normalnie ruszać a, że 5 maja miałem kontrolną wizytę u ortopedy prywatnie to pomyślałem że na wizycie wszystko mi skontroluje.
Niestety ból w lewej nodze przkształcił się z bólu w kolanie na taki w całej lewej nodze po prawej stronie.
Na wizycie kolano w porządku, ale pogorszenie w kręgosłupie lędzwiowym (leczę kolana i kręgosłup od 2 lat) w wyniku nagłego stąpnięcia. Na lewą nogę.
Lekarz powiedział, że kręgosłup zadziałał jak amortyzator i wziął na siebie praktycznie cała siłę z upadku.
Dzień później miałem terapię manualną kręgosłupa, też planową bo chodzę raz na 4-5 tygodni. Tam okazało się, że lewa noga krótsza i miednica przekrzywiona. Udało się wyprostować. Generalnie mój ortopeda zalecił zintensyfikowanie ćwiczeń i powiedział że czekamy max miesiące na ustąpienie objawów. Jeżeli nie to rezonans i dalsze leczenie już farmakologiczne z zabiegami medycznymi.
Na szczęście dysponuję nagraniem monitoringu od innego sąsiada na którym widać że właściciel psa podjeżdża pod dom, otwiera z pilota bramę i wylatuje pies który kręci się koło auta a następnie wybiega zza niego z powrotem do domu i mi prosto pod koła.
Dzisiaj udało mi się dodzwonić do dzielnicowego, który polecił mi nagrać wszystko co mam na płytę i na komendzie złożyć zawiadomienie.
Nie jestem jakimś naciagaczem najlepiej wolałbym aby wszystko ustąpiło po ćwiczeniach ale z drugiej strony nie chciałbym bulić kilka k za rezonans i zabiegi kręgosłupa.
Czy ktoś ma doświadczenie w podobnych sprawach i mógłby dać jakie wskazówki, jakie wykonywać ruchy itp?

#rower #odszkodowania #pytanie #zdarzeniedrogowe
  • 3
@roszej: po prostu idź do tego gościa i mu powiedz co i jak, jak ma dom to raczej też w pakiecie ubezpieczenia domu ma ubezpieczenie od takich zdarzeń, a jak nie będzie chciał dobrowolnie podać polisy to idziesz do pierwszej lepszej kancelarii