Wpis z mikrobloga

Dziś po pysznym obiedzie postanowiłem zapalić w towarzystwie rumu coś niedużego: Plasencia Reserva Original Nestico, coś w stylu petit corony. Ostatnio w nich zagustowałem, to było czwarte które wypaliłem ostatnio.

Typowo jak to plasencia czyli nie ma się do czego przyczepić, dobra konstrukcja, sporo dymu i świetny smak. Muszę przyznać ze blender się postarał bo małe cygarko ma w sobie te same aromaty co rozmiar toro którego mam jeszcze box. Cedr, prażone migdały, drewno, mleczna czekolada w tle.

Fajne i do kawy i do drinka, ogólnie polecam cygara z tej serii, nawet na początek. Gdybym miał komuś dać cygaro na prezent, wybrałbym miedzy innymi to, nawet cały box zwłaszcza ze w sprzedaży jest box 10 i 20sztuk a oba prezentują się świetnie.

#cygara #wykopsmockersclub #gruparatowaniapoziomu
Pobierz
źródło: comment_1652036177DqEj7U6GXBnvfktuYMktws.jpg
  • 14
@panzyd: Raz zapalisz to nie umrzesz. Wiele rzeczy z którymi stykasz się na codzień, takimi jest. Ja cygar nie paliłem, ale jak znajdę w tytoniowym to chyba spróbuje.
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: Z doświadczenia powiem ze musiałbyś dostarczać nikotynę kilka razy dziennie żeby cię uzależniła, organizm wydala nikotynę w ciągu 2-3 godzin. Z cygarami mam tak ze czasem zapale jednego malucha dziennie a czasem tydzień nic nie ruszę i żadnego głodu nikotynowego nie mam. Jak miałem covida to prawie 3 tyg nic nie paliłem bo i tak bym smaku nie czuł. Z cygarami jest tak jak z whisky, zwykle pijesz dla smaku.
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf:
Quai d’orsay 50
Nub Connecticut 354 lub 460
Partagas Super Partagas
Alec Bradley Coyol Petit Lancero

Ogólnie zależy co lubisz, czy bardziej kremowe aromaty, bardziej czekoladowe, coś pośredniego typu drzewne i tytoniowe aromaty, na początek warto próbować wszystkiego, inaczej się nie dowiesz co lubisz, jeśli chodzi o kubańskie to w sumie możesz brać w ciemno dowolne z oferty bo wszystkie są dobre. Ja lubię markę Oliva, Plasencia i Alec Bradley.
Normalnie nie palę. Zdarza się czasem na jakiejś popijawie papieros czy coś. Czy myślisz, że takie cygaro może szybko uzależnić, jeżeli np, bym sobie chciał na weekendzie zapalić?


@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: też normalnie nie palę, a cygarko zapalę raz na 2 tygodnie albo i rzadziej, przez zimę nie paliłem prawie nic, tylko raz z kumplem w jakimś pubie, nie czuję żeby mnie ciągnęła sama nikotyna w sensie że jestem uzależniony czy coś, raczej