Wpis z mikrobloga

@kayleigh1507: znalazłem gościa na fb, nk, na allegro, jego matkę na fb (i jeszcze wysłałem jej wiadomość bo szczyl ma 20 lat). wydrukowałem to wszystko + potwierdzenie przelewu, zaniosłem wraz z aktywnym numerem telefonu. przyjęli i nawet byli ucieszeni moimi działaniami :D kwota 100 zł, ale oszustwo to oszustwo - tu nie ma niskiej szkodliwości :)
@notavailable: nie, jeśli jest to do małej kwoty (obecnie chyba do 200 złotych czy do 150), to jest to traktowane jako mała szkodliwość społeczna i drobne wykroczenie, za które nie ścigają. tak to wygląda w praktyce, chyba, że założysz sam sprawę w sądzie, ale mało komu się chce z powodu 100 złotych.
@notavailable: niestety, ja od lat handluję i kupuję przez internet, jestem też sprzedawcą w sklepie stacjonarnym i kradzież lub oszustwo do pewnej kwoty nie jest traktowana jako przestępstwo. co ciekawe, mają niedługo ponoć zwiększyć granicę do tysiąca złotych bodajże, co uważam za absurd...
nie, jeśli jest to do małej kwoty (obecnie chyba do 200 złotych czy do 150), to jest to traktowane jako mała szkodliwość społeczna i drobne wykroczenie, za które nie ścigają. tak to wygląda w praktyce, chyba, że założysz sam sprawę w sądzie, ale mało komu się chce z powodu 100 złotych.


@SScherzo: będąc dziś na policji usłyszałem coś zupełnie innego. aczkolwiek kłócił się nie będę bo teoria policji <> działania policji