Wpis z mikrobloga

26/52 --> #anime52
Imperfect Girl (recenzja mangi)

MAL: https://myanimelist.net/manga/94396/Shoujo_Fujuubun
Kitsu: https://kitsu.io/manga/shoujo-fujuubun
AniList: https://anilist.co/manga/87015/Shoujo-Fujuubun/

Zacznę od tego, że jest to historia krótka, bo liczy zaledwie trzy tomy co stanowi jej największą zaletę i to w pozytywnym sensie. NISIO ISIN napisał prostą, w miarę przewidywalną, ale przyjemną w odbiorze i wciągającą historię, dlatego jest to idealna manga “na raz”, którą czyta się ciągiem.

Fabuła:
Student jest świadkiem wypadku ulicznego, w którym nieznana mu dziewczynka umiera, a jej przyjaciółka pozostaje niewzruszona. Spokojnie zapisuje grę stojąc na poboczu i dopiero wówczas wybucha płaczem i biegnie do zmarłej dziewczynki.
Nie chcąc, aby ktokolwiek odkrył jej “sekret”, porywa studenta i zamyka go w swoim domu, przetrzymując wbrew jego woli.

I w zasadzie to stanowi rdzeń fabularny mangi - w jaki sposób młody mężczyzna przeżyje zamknięty w małym pomieszczeniu, przetrzymywany przez dziewczynkę z podstawówki? Jaka jest jest motywacja, dlaczego nikt nie przybędzie mu na pomoc, co bohater może zrobić w tej sytuacji, jak powinien się zachować, czy zgłaszając ją na policję nie zrujnuje jej życia? A może ona jest w głębi duży dobra, może jest uzasadniony powód tego zachowania - te i wiele innych pytań, będzie miał serwowanych podczas lektury czytelnik.

Fabuła skupia się na ewolucji relacji między małą dziewczynką, która wydaje się mieć coś nie tak z głową, a przetrzymywanego mężczyzny. Począwszy od strachu i nienawiści, pojawia się syndrom sztokholmski, żal, a stopniowo zrozumienie i współczucie. Czytając mangę nie będziecie mieli wątpliwości, w którą stronę dążą wydarzenia i zakończenie, ale mimo to, czyta się ją po prostu przyjemnie, stąd w miarę wysoka nota.

Postacie / kreska:
Biorąc pod uwagę, że jest to bardziej seria psychologiczna, grafika nie ma aż takiego znaczenia - większość informacji uzyskujemy bezpośrednio z dialogów. Mimika postaci nie wnosi wiele - z jednej strony otrzymujemy dziewczynkę bez wyrazu twarzy, z wiecznie znudzonym spojrzeniem, a z drugiej (początkowo) przerażonego o swoje życie mężczyznę, które jedyne co ma w oczach to strach.
Z czasem ilość emocji na twarzach obojga z nich się zwiększa i wygląda to całkiem dobrze. Jednak mówiąc ogólnie - kreska spełnia po prostu swoje zadanie. Postacie są proste, nie ma szczegółowych teł ani okazji aby się popisać przy wartkiej akcji. Po prostu spełnia swoje zadanie stosownie do gatunku serii.

Podsumowanie:
Wpis krótki, bo i seria krótka. A i nadmierne lanie tekstu nie ma sensu, ponieważ głównym elementem historii jest tajemnicza przeszłość dziewczynki oraz pytanie - czy i jak młody mężczyzna wydostanie się z tych tarapatów.

=================
#animedyskusja #manga
youngfifi - 26/52 --> #anime52
Imperfect Girl (recenzja mangi)

MAL: https://myani...

źródło: comment_1651864014MVSqzm3oeqztBLUjgjoOkw.jpg

Pobierz
  • 8
@young_fifi: ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jak napisałem, że będzie to będzie - nie trzeba mi co miesiąc przypominać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Nie no, a tak na serio to całkowicie moja wina, bo zamiast dokończyć jedną reckę to rozgrzebałem 3 teksty, ale każdy potrzebuje jeszcze redakcji, a od
@JustKebab: Ja osobiści mam blokadę przed pisaniem kolejnego tekstu i w ogóle oglądaniem kolejnego anime zanim nie wyrzucę z głowy wszystkiego co chciałem o poprzedniej produkcji, więc w sumie zazdroszczę, że potrafisz pisać na raz kilka rzeczy.

Jak napisałem, że będzie to będzie - nie trzeba mi co miesiąc przypominać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡
@young_fifi:

Ja osobiści mam blokadę przed pisaniem kolejnego tekstu i w ogóle oglądaniem kolejnego anime zanim nie wyrzucę z głowy wszystkiego co chciałem o poprzedniej produkcji, więc w sumie zazdroszczę, że potrafisz pisać na raz kilka rzeczy.


Ja mam tak, że piszę sobie jakiś konspekt + wstępny zarys to potem muszę sobie zrobić ze 2/3 dni przerwy, żeby podjeść do pisania z czystą głową, a przeważnie w tym czasie czytam coś
Ja mam tak, że piszę sobie jakiś konspekt + wstępny zarys


@JustKebab: Ja chyba tak pisałem z 8 lat temu na słynny portalu na T. W sumie teraz po prostu mam w głowie mniej więcej co chcę powiedzieć o anime i zaczynam pisać. Zależy jak bardzo złożony jest tekst, ale generalnie to jest 1-1.5h + następnego dnia z 30min redakcja i obrazek.
Robienie skryptu do filmiku to już inna sprawa. Kiedyś