Wpis z mikrobloga

tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

KWIECIEŃ 2022

1. Prawo i Sprawiedliwość - 35,1% - 224 mandaty (⬆0,8%)
2. Koalicja Obywatelska - 25,3% - 138 mandatów (⬆0,8%)
3. Polska 2050 - 11,3% - 53 mandaty (⬆0,1%)
4. Lewica - 7,8% - 29 mandatów (⬆1,2%)
5. Konfederacja - 6,1% - 15 mandatów (⬇1,0%)

PODSUMOWANIE POPRZEDNIEGO MIESIĄCA

Pobierz
źródło: comment_1651820131pFbYfprdLhVZvgyj5ThfAH.jpg
  • 127
@rales: PiS + Konfederosja = 239 mandatów.

Chlew obsrany gównem.

Promyk nadziei jednak jest - ruskie onuce z Ozjaszem na czele zdają się szybować pod próg wyborczy; gdyby jednocześnie opozycja miała łącznie ponad 230 mandatów, to może udałoby się skleić jakąś koalicję, chociaż równie dobrze to PiS może mieć >230 i czekają nas kolejne lata katotalibańskiego „dobrobytu”.
@pawel694: @kubex_to_ja: @dildo-vaggins: na szczęście mamy demokrację. Ja też się dziwię że KO i lewica mają tak duże poparcie, myślałem że po reakcji unii europejskiej na atak Rosji na Ukrainę nikt już nie będzie chciał głosować na te partię. Do wyborów jeszcze trochę, miejmy nadzieję że lewica z konfederacja całkowicie odpadną z wyścigu. No i zgadzam się, ponad 10% polski 2050 to faktycznie mem xD
D'Hont to #!$%@? żart. 10% popracia więcej i jeb + 86 mandatów


@skalar_neonka: Dlatego KO + PL2050 + PSL powinno startować ze wspólnej i przejąć pałkę na szczycie. Lewica powinna iść osobno, bo po pierwsze nie ma ryzyka już na ten moment że się wywalą o próg a po drugie mogliby jednocześnie działać odstraszająco na wyborców centroprawicy jak i własnych wyborców gdyby wystartowali z centroprawicą.

A bycie na szczycie jest ważne,