Wpis z mikrobloga

Taką mam informację dla #!$%@?.

Jeżeli wyprzedzam samochód, który jedzie 138 km/h, to musisz poczekać.
Na tempomacie mam 140 km/h i #!$%@? mnie serdecznie, że masz sraczkę i mrugasz światłami - jak wyprzedzę, to zjadę. Pierd się...


#autostradypolska #autostrady #motoryzacja
  • 531
  • Odpowiedz
@bartdziur: Tak, wiem jakie są limity prędkości na autostradach. I wiem też, że jak się pojedzie 10 więcej to korona z głowy nie spada ani się nie idzie do sztumu.

@pokpok: No blokowanie lewego pasa to patologia, tak samo zamulanie po zapaleniu zielonego światła (nie mówię o normalnym czasie na wbicie biegu i ruszenie). Ja też raczej się trzymam ograniczeń, ale prowadząc staram się nie ograniczać do czubka własnego nosa,
  • Odpowiedz
ma na celu pokazanie hipokryzji patokierowców, którzy za największą zbrodnię przeciwko ich wolności drogowej uważają blokowanie lewego pasa


@pokpok: Tylko że właśnie opisałeś siebie jako patokierowcę, któremu wydaje się, że jazda na limicie prędkości to jest cnota. Cały twój post dotyczy tego, że nie pojedziesz więcej niż jest limit i będziesz blokował ludzi jak chcesz bo ty jesteś na limicie.

Czy ty naprawdę nie widzisz, że sam opisujesz się jako typowego
  • Odpowiedz
wykopki:

-trzymajcie sie przepisów


@jmuhha: Daj sobie spokój, bo nie jesteś w stanie tego zrozumieć. Skoro dla ciebie sam fakt dowolnego przekroczenia limitu prędkości jest na równi z wymuszeniem, blokowaniem pasa, a może nawet morderstwem, to bez sensu jest żebyś zabierała głos wśród ludzi inteligentnych( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja jak wyprzedzam na tempomacie i ktoś się zbliża to po prostu wciskam pedał gazu


@axelrodi: a zbliża się nieoznakowany radiowóz i dostajesz mandat za przekroczenie prędkości XD
ograniczenie 140 to jedziesz 140 i tyle
  • Odpowiedz
@pokpok: Dla przyglupow wyprzedzajacych 10 min dwa samochody lewym pasem, to zepchniecie z drogi jest najlzejsza kara


@Zulf: dlaczego?
Dlaczego chciałbyś jechać szybciej niż 140, przecież nie masz takiego prawa.
  • Odpowiedz
@pokpok: Jak wyprzedzasz to wyprzedzaj. Ten co "jedzie 138" może nie mieć tempomatu i jego prędkość może się wahać +-3km/h, więc twój tempomat gówno da. Nie zapominaj, że wyprzedzanie musi być przeprowadzone sprawnie i tak by ruchu nie utrudniać: pord, art 24 pkt 1 pdp 1 więc jeśli wyprzedzając pojazd sprawiasz, że ktoś za tobą musi hamować, to tak, utrudniasz ruch. Jeżeli masz ciśnienie wisieć na lewym pasie przez 5 minut
  • Odpowiedz
wpieprzenie się przed maskę #!$%@? już jest super


@axelrodi: po prostu zmieniłem pas. Jak widzę samochód 50 metrów za mną, to nie muszę oceniać jego prędkości - mam prawo zakładać, że on też jedzie przepisowo. Zgadza się?
  • Odpowiedz
Na tempomacie mam 140 km/h

mam na gps...


@pokpok: masz tempomat na gps? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale pomijając złośliwość to zgoda, to powinno być akceptowalną normą.

Jak chcesz #!$%@?ć lewym to #!$%@?, ale nie dziw się że ktoś jadący przepisowo cię przyblokuje. Ja tam zwykle przyspieszam jeżeli musiałbym kogoś przyblokować na dłużej, ale nie każdy musi i nie powinien mieć wtedy za każdym razem na plecach
  • Odpowiedz
więc jeśli wyprzedzając pojazd sprawiasz, że ktoś za tobą musi hamować, to tak, utrudniasz ruch


@TymRazemNieBedeBordo: co za bzdura. Jak mogę utrudniać ruch jeżeli pas obok mnie jest zajęty, a ja jadę z maksymalną dopuszczalną prędkością.
Jeżeli pojazd za mną nie jest uprzywilejowany, to nie ma prawa jechać szybciej niż 140.
  • Odpowiedz
Jak chcesz #!$%@?ć lewym to #!$%@?, ale nie dziw się że ktoś jadący przepisowo cię przyblokuje


@Wap30: w DE to jest norma. Czasami ci, którzy jadą 130 nawet nie patrzą - wpieprzają się na lewy i mają w dupie z jaką ty jedziesz prędkością. Przekraczając zalecane 130 bierzesz ryzyko na siebie.
  • Odpowiedz
a zbliża się nieoznakowany radiowóz i dostajesz mandat za przekroczenie prędkości XD


@secs: Przejechałem autostradami w życiu pewnie jakieś 60-90tys km i w życiu nie widziałem, żeby kogoś radiowóz tam zatrzymywał... A za przekroczenie prędkości o 10km to nawet policjanci z fotoradarem nie zatrzymują.

po prostu zmieniłem pas. Jak widzę samochód 50 metrów za mną, to nie muszę oceniać jego prędkości


@pokpok: Od początku wiedziałeś, że koleś jedzie za szybko
  • Odpowiedz