Wpis z mikrobloga

#manchestercity
#ligamistrzow
#pilkanozna
Niech zgadnę wielu z was zostało kibicami Manchester City odkąd mają wielką kasę, bo wtedy mieliście 10-15 lat i się z dużym trudem ale dowiedzieliście że to "ci silni" więc jako dzieci potrzebujący czuć się częścią czyjejś wielkości postanowiliście trzymać z nimi? A tu jednak takie rozczarowanie - zero razy wygrana Liga Mistrzów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chelsea czekała 13 lat zanim w końcu wygrała to ile jeszcze poczekacie? ( )
  • 10
rozumiem, ze jestes kibicem chelsea sprzed ery abramowicza


@Nort: nie jestem niczyim kibicem jakby co, po prostu lubię polemizować na tematy bo ciekawi mnie co było czynnikiem rozpoczęcia kibicowania danej drużynie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nort: no to nawet jezeli nie jestes kibicem Chelsea, to dalej nie odniosles sie do tego, ze chelsea to City ktore dostalo zastrzyk finansowy 5-10 lat wczesniej z innego zrodla (city - zea, chelsea - rosja)
@jezus_cameltoe: a tak odnosząc się do reszty wpisy, to chyba większość osób kibicujących jakimś klubom zagranicznymi stało się nimi jak klub odnosił sukcesy. Niby skąd tylu kibiców Realu czy Barcelony? To też nie jest tak, że tym osobom się te kluby spodobały, bo docenili ich historię czy cokolwiek, tylko po prostu odnosiły sukcesy i były najbardziej promowane w socialach. I tak samo od pewnego etapu City zdobywa swoich zagranicznych kibiców. Ja
rozumiem, ze jestes kibicem chelsea sprzed ery abramowicza (czyli zaczales im kibicowac w latach '90)? xd

Przeciez to dokladnie taka sama sytuacja, tylko ze wydarzyla sie 5-10 lat wczesniej xd


@Nort: w 90 akurat Chelsea miało sympatyków w Polsce, ale to byli głównie fascynaci z kibolki, a nie ludzie których gra Zolli jarała
Ja sam jestem kibicem LFC po finale LM w 2005,


@Cinkito: oglądałem ten finał, po przerwie jak Milan prowadził 3:0 ślę SMSa do kumpla - oglądam do końca, wierzę w Liverpool. Akurat wtedy byłem za nimi bo grał tam Jerzy Dudek. A tak nie mam powodów kibicować zagranicznemu klubowi jak nie ma w nim Polaków w pierwszym składzie. Czasem wybieram sobie kryteria, że fajnie jakby ktoś nowy wygrał LM, albo ktoś
fajnie jakby ktoś nowy wygrał LM, albo ktoś kto dawno nie wygrał. Stąd nie chcę aby Real Madryt ją wygrał bo tego jest za dużo i się kibice innych drużyn zniechęcą.


@jezus_cameltoe: w sumie to tak patrząc to Real wygrał w 2018, a LFC w 2019, ale Real ma jednak tych zwycięstw więcej ogólnie i zdecydowanie więcej w ostatnim dziesięcioleciu.
@Nort Chelsea sprzed Abramowicza to jednak grała w LM chociaż xD

A paru graczy się pamięta. Wise, Poyet, chyba Leboeuf..

City jeśli się nie mylę to w championship wtedy było.