Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie rolkarze. Czy jest jakakolwiek konkurencja wobec rolek do freeridu do 5 stów wobec Seba E3 80, które są aktualnie na promce w bladeville za 500? Podobno te Seby to już nie to samo co kiedyś, ale nie chcę dopłacać więcej do np. FR FRX 80. Widziałem, że kółka w tych rolkach (Seba E3) to jakiś mega szit i bardzo szybko się ścierają. Ktoś może je użytkuje i może skonfrontować miejskie mądrości z własnym doświadczeniem?
#rolki
  • 28
@najs_sc dwa tygodnie temu stałem przed dylematem i wziąłem właśnie Fr Frx, te Seby mają wszystko na nitach, nic nie wymienisz. Brałem z inmoveskates.pl i wyszukałem jakiś rabat z ich zagranicznego sklepu, wyszło finalnie 620 zł. Myślę że tyle warto dopłacić. A może znajdziesz inny promo code.
@najs_sc: Myślisz, że są gorsze niż kółka w FRX? To jest ta sama skorupa co Seba FRX / FR FRX, tylko z kilkoma otworami wentylacyjnymi.

Właścicielami obu marek (w tym momencie) są już te same osoby. Produkują trochę inne modele, żeby się nie kanibalizować, ale Seba nie jest jakoś gorsze.

Z tańszych rolek masz jeszcze FR FRXP, które mają prostszą (tańszą) szynę.
Zaznaczam, że jakoś dużo jeździć nie będę. Do nitów przywykłem, bo grałem w hokeja 12 lat i tam to chleb powszedni. Nie chcę właśnie bawić się w dopłacanie, bo nie wiem na ile mnie wciągnie ten sport. 5 stówek to żelazny budżet.
@Wyjebolit: No tak, przeczytaj sobie całą historię na reddicie. Zrobili FR na czas kiedy trwał proces sądowy o Sebę i żeby zmienić branding, bo chińczyk miał dostęp do wszystkiego. Wygrali, chińczyk zrobił sobie markę "Micro", która robi takie rolki jak Seba, a Seba to znów Sebastian Lafargue.
@Vetinari klamra jest lepsza w premium, o ktorych op nie pisał bo chce rolki za 500 zł, premium nie kupi za 500, gdzie jest taka promka? Klamrę w FR wymienisz w srbach e3 już nie. Piszemy cały czas o zwykłych Sebach nie premium, musisz to skumać :)
@najs_sc Kółka 82a zetrą ci się po kilku slajdach czy tstopach. A że jesteś hokeistą to pewnie prędzej czy później zaczniesz te rolki trochę ciężej niż do samego fitnessu używać. Jak używki wchodzą w grę przejrzyj Wrotkarski targ na Fb, w tym budżecie pewnie znajdziesz już coś solidnego.
Ale jak koniecznie chcesz nowe i koniecznie ten budżet to nic lepszego niż te co proponujesz nie znajdziesz.
Roleczki kupione za co dzięki wszystkim wykopkom, którzy pomogli w podjęciu decyzji. Pisałem, że mam żelazny budżet, ale jednak na żywo FRX-y deklasują SEBY E3 jakością wykonania, więc nawet nie bawiłem się w przymiarki tych drugich. Są to moje pierwsze rolki i jak wiadomo, nie mają hamulca, który z czasem i tak byłby szybko zdemontowany, jednak pojawia się pytanie. Da radę nauczyć się hamowania pługiem albo T bez większych upadków?
najs_sc - Roleczki kupione za co dzięki wszystkim wykopkom, którzy pomogli w podjęciu...

źródło: comment_16519172830xkiKZ5ayO6bB5ZiL5eFiH.jpg

Pobierz
@Kristof90:
Raczej bym brał albo Seby albo Oxelo MF500, bo drugie są sprawdzone i polecane przez środowisko. Seby E3, to nie są złe rolki, nadal klasa wyżej od Oxelo no i jak pisali poprzednicy w tym poście. Do 500 zł nie ma lepszej propozycji. Problem jest taki, że na żywo jak się zobaczy Seby i droższe FRX-y, to Seby wydają się słabiutkie (acz różnica w cenie aktualnie jest na tyle wysoka