Wpis z mikrobloga

Mirasy potrzebuję porady, chciałem kupić okulary z wkładką korekcyjną i właściwie zdecydowany już jestem na tripouty infinity, ale dziś pojawiły się nowe opcje szybek i zastanawiam się czy jest sens dopłacać do droższych szyb. Opcja najtańsza to szybka Rose Axiom 65% przepuszczalności, wychodzą 2 stówki minus rabat. Opcja nieco droższa to szyba 20% droższa o 100, najdroższa to szyba z fotochromem 20-75% i koszt już całości 450 minus rabat, do tego wiadomo dochodzi mi koszt szkieł ale już mam ugadane z optykiem że mi zrobią za 150 do wkładek. Warto dopłacać do fotochromów?

https://tripout-optics.pl/okulary-infinity/

#szosa #rower
  • 24
  • Odpowiedz
Nie wiem, jak same Tripouty, ale jeśli chodzi o fotochromy, to brałbym. Tylko pamiętaj, że to jak ze wszystkim "to zależy" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Z reguły fotochromy nie będą tak ciemne i tak jasne, jak dedykowane szyby. Ale jeśli chcesz mieć jedne, w miarę uniwersalne okulary i nie chcesz targać ze sobą zapasowych szyb i bawić się w przekładanie, to jest to rozsądne rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@shymeck: no i tu jest dylemat, bo nawet można wziąć jedną szybę 20 i drugą 65 i wyjdzie taniej, ale nie chodzi o to żeby było tanio tylko dobrze :D nie miałem nigdy takich oksów więc nie wiem czego się spodziewać. Pewnie byle gówno z ali bym założył i też by było git xD
  • Odpowiedz
@dablju_: Czego się nie złapiesz w rowerowym świecie, to są dylematy. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, o co Ci chodzi ( ͡º ͜ʖ͡º). Jak podliczysz 450 za foto + szkła korekcyjne + wkładka, to już się zbierze sumka. Na pewno fotochromy są wygodne, bo nie żonglujesz szybami i nie musisz o nich pamiętać. Jak się zmienią warunki, to okulary się dopasują, a technologia się trochę rozwinęła
  • Odpowiedz
@dablju_: Mam tripouty z wkładka korekcyjna a szkła te czarne z minimalna przepuszczalnoscia. Są świetne, ale teraz brałbym fotochromy bo aż za ciemno jak nie ma słońca w ryj. Różowa stoi właśnie przed tym samym wyborem co Ty i chyba stanie na foto. A skąd masz rabat przyjacielu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Warto dopłacać do fotochromów?


@dablju_: nie znam tej marki, ale jeżeli chodzi o fotochromy to miałem taki sam dylemat jak kupowałem ostatnio swoje. Też muszę mieć wkładkę niestety, a wybór mizerny, więc z racji tego, że często latam po nocach to fotochromy było jedynym logicznym rozwiązaniem. I nie zawiodłem się. Wcześniej model z wymiennymi szkłami.
  • Odpowiedz
@Hipodups: dzięki za opinię, oni jeszcze odpisali że pracują nad lepszymi fotochromami z szybszym efektem. Wygląda że to te szkła ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba zostałem przekonany i dopłacę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dablju_: Mam identyczny zestaw z Tripouta (wkładki + fotochromy) i jest gites w każdych warunkach (zima, lasy, ostre słońce). Wiadomo, jak słońce jest w ryj to te szkła mało dają ale od czego jest daszek w czapeczce.
Strasznie delikatne są te szkła niestety. Musiałem je potrzeć o koszulkę czy coś bo widzę masę rys na powierzchni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dablju_: zazdro, przy mojej wadzie to wkładki korekcyjne 500 zł :s ale ja bym brał zestaw szybek i raczej podczas wycieczki nie zmieniał
A marzą mi się oakleye jawbreakery
  • Odpowiedz
@matka19002: dobrze trafiłeś bo dzisiaj właśnie zrobiłem pierwszy test (trochę przeciągła się sprawa z dorobieniem szkieł). A więc same okulary na pewno robią robotę, wziąłem szybę s1-s3 a dzisiaj warunki były dobre do testowania: pełne słońce, zachmurzenie, gęsty las, właściwie w każdych warunkach nie miałem problemu z widocznością. Chińczyk tak, czy #!$%@?? Nie powiedziałbym. Jedyne zastrzeżenia mam do szkieł, z racji że szyba jest mocno zagięta to i kąt samych wkładek
  • Odpowiedz