Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuję obecnie zdalnie na umowie o pracę. Generalnie jestem zadowolony, bo pracy nie mam dużo. Przyszło mi jednak na myśl, żeby znaleźć drugi etat na #b2b. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że zarówno dla jednego jak i drugiego pracodawcy taki układ raczej odpada. Zakładając jednak, że zrobiłbym coś takiego niejawnie, to czy istnieje jakaś formalna możliwość, żeby się o tym dowiedzieli? Oczywiście pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl to kolidujące spotkania, ale załóżmy, że tak nie będzie (ten temat musiałbym dobrze zbadać). Pracodawca z UoP może się dowiedzieć, że mam aktywną DG, ale to jeszcze samo w sobie nie oznacza, że dla kogoś pracuję w pełnym wymiarze czasu, a dostępu do moich faktur i kontrahentów nie ma. Z kolei pracodawca na B2B chyba w ogóle nie ma możliwości sprawdzenia czy posiadam gdzieś etat, bo to nie dane publiczne, dobrze myślę? Ale nawet zakładając, że takie coś wyjdzie, to w najgorszym razie mogą mnie po prostu zwolnić z jednej i drugiej pracy. Żadnych konsekwencji ze strony ZUSu nie powinno być, bo i z jakiej racji, nie?

Generalnie kwestia pogodzenia dwóch prac wyszłaby w praniu, ale nawet gdyby udało mi się takie coś pociągnąć 2-3 miesiące, to już zastrzyk gotówki byłby spory. Jeden pracodawca może być priorytetowy, a w nagłych sytuacjach mógłbym się ratować urlopem na żądanie etc.

#!$%@?ąc od ocen moralnych (choć nie planuję lecieć w kulki z żadnym, mam po prostu dużo czasu), czy takie coś może wyjść na światło dzienne i jaki najczarniejszy scenariusz może się ziścić? A może ktoś z Was tak pracował lub pracuje?

#pracbaza #it #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62728332ad261bf67469bc6c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 9
musisz go poinformować żeby kwoty wolnej nie odliczał.


@zibizz1: można też nie informować pracodawcy, płacić większe zaliczki na podatek dochodowy i wyrównać sobie przy rozliczeniu w kolejnym roku
OP: @mus_tang Nie. Takie rzeczy w ogóle nie wchodzą w grę. Przede wszystkim ja sam niczego nie mam zamiaru sprzedawać. Będę pracował jako podwykonawca. Nie będę brał się za pracę dla dwóch firm, które są bezpośrednią konkurencją dla siebie (np. banki czy coś takiego). Tylko inne branże, zero szans na "wynoszenie" czegoś z jednej firmy do drugiej.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua