Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

pisze sobie taki mały plugin chrome do automatycznego wypełniania formularzu w elektronicznym nadawcy poczty polskiej. Wpisuje sobie numer zamówienia i mi pobiera dane do wysyłki i wypełnia formularz. Niestety natrafiłem na mały problem.

Inputy mi się wszystkie ładnie wypełniają, ale z selectami jest gorzej. Wybór co prawda się zaznacza prawidłowo, ale nie pokazują się dodatkowe pola. Wydaje mi się że to przez to że jquery .change lub .trigger("change") nie wywołuje dodatkowych funkcji po stronie poczty, które są uruchamina z inline change w select-cie (zaznaczone na zdjęciu). Może ktoś wie jak to odpalić?

Próbowałem:
$("#zawartosckod").val("I").change();
$("#zawartosc
kod").val("I").trigger("change");

I jeszcze różne kombinacje z click, focus...ale bezskutecznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#programowanie #jquery #javascript
blablabla - Hej Mirki, 

pisze sobie taki mały plugin chrome do automatycznego wype...

źródło: comment_1651658980k6wP0mZnBQQ8jzS4lT5ZXR.jpg

Pobierz
  • 11
@bla_bla_bla: hmm, to ja bym sobie w debuggerze sprawdził co to za obiekt no i jakie pola on tworzy. W sumie jak mówisz że to tak czy siak ma wypełniać automatycznie to chyba nie ma znaczenia czy je stworzysz czy nie, tylko to co na końcu wysyłasz (no chyba że ktoś to potrzebuje widzieć, to ok)
@bla_bla_bla: no toć przecież piszę ;) w momencie gdy sobie to klikasz - to bądź w debuggerze - by zobaczyć co się dzieje. Ewentualnie jak to kilka pól, to nawet możesz je dodać samemu i fajrant ;)
@eloar: nie chciało mi się zagłebiać w ich API, czekać na dostęp... znając PP to pewnie by się jeszcze okazało że muszę aneks do umowy podpisać żeby dostać dostęp, więc wolałem na szybko sobie to ogarnąć :-)
@bla_bla_bla: Nie masz przy tym żadnych błędów w konsoli? Może to jakiś problem z uprawnieniem do triggerowania eventów z poziomu plugina chrome? Bo teoretycznie nawet trigger jQuery powinien zadziałać wg. dokumentacji:
https://api.jquery.com/trigger/

Note: For both plain objects and DOM objects other than window, if a triggered event name matches the name of a property on the object, jQuery will attempt to invoke the property as a method if no event handler
@Ununoctium: tak, to jest rzeczywiście ograniczenie pluginów chrome, bo testowałem przed momentem lokalnie to wystarczy change() lub trigger("change") i działa prawidłowo. Myślałem że da się to może jakoś obejść...