Wpis z mikrobloga

@prawo: Z tym Acti i Twitterem to wiesz jak było xD Nie zagrały fundamenty tylko przejęcia czy to przez Muska czy przez Microsoft, no ale nie będę mu odbierał że w tym przypadku dobrze wytypował, finansowo te spółki stały nieźle. Tylko na każdego twittera proponował kwiatki pokroju alibaby xD

Raczej bawi jego #!$%@? w odniesieniu do szerokiego indeksu.
ma ciekawe przemyślenia na temat rynku.


@card_man: Tylko 80% jego ciekawych przemyśleń wynika z mówienia prostych rzeczy, trudnym językiem posiłkując się danymi historycznymi odklejonymi od sytuacji i blenduje to w braku zrozumienia tematu, jak jego tezy na temat QE i tego jak QE nie wpływa na ilość pieniądza w obiegu bo to tylko takie jajca między bankami xD I że w Polsce to samo.

Tylko że w tamtym roku robiłem co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KochanekAdmina: na tt patrzyłem już z pół roku, ale i tak nie miałem kasy by się ciut więcej załadować. Spółka dobra, ma problem z zarabianiem, zarząd był spoko. Teraz nie wiem co z tym zrobić, bo może wejść znów jakiś negatywny sentyment bo pół liberalnego świata twitterowego narzeka na wolność słowa. Może to przynieść spadki. Aczkolwiek Musk powinien rozwiązać odwieczny problem tt. Co do Acti kupowałem w listopadzie i spółka pomimo
@KochanekAdmina: wiele jest u niego #!$%@?. Chocby teza o tym, że korekty nie mają fundemantelanego uzasadnienia. Bzdura! Każda korekta po 2008 czyli ta z 2011, 2015-2016, 2018 miała fundamentalne uzasadnienie w postaci spadku dynamiki wzrostu zysków, bądź w ogóle ta dynamika w tych okolicach stawała się ujemna.
Tezy o tym jakoby bessa zaczynala się łagodnie to również bzdury, wystarczy samemu sprawdzić jak od razu bardzo bujało indeksami po szczytach hossy w
@KochanekAdmina: fajnie, fajnie, ale ty naganiales na pltr byku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Juz w bibli bylo pisane o takich, cos tam z belkami.

Jeszcze tylko pytanie czy wedlug ciebie Charlie Munger to zwykly odklejomy dziadek co #!$%@? sie zna na inwestowaniu? Bo sporo osob NIESWIADOMIE wciagnal w inwestowanie w babe
: fajnie, fajnie, ale ty naganiales na pltr byku ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@WiktorekS: Ale ja nigdy nie mówiłem że mam horyzont sryliarda lat xD nawet mnie nie #!$%@? bo już ci raz pokazałem dobitnie pokazałem kiedy kupowałem i kiedy sprzedałem xD Kupiłem tanio, sprzedałem drogo, wkrótce pewnie kupie jeszcze taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Charlie Munger


@WiktorekS: Chłop jest starszy odemnie
@card_man: tylko klopot w tym, że nie tylko sentymentem... A taki Peter Lynch mówił, że NIGDY nie powinieneś wychodzić z rynku, w przeciwienstwie do Jokera. Bo czy jest jakaś ogromna różnoca między korektą rzędu 20% a bessą 25% jak np w 1990? Twój portfel i tak będzie podobnie zmasakrowany.
@Sabarolus: dlatego tam z duzych napisalem NIESWIADOMIE. Chyba ze uwazasz ze nikt nie stara sie kopiowac jego ruchow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@KochanekAdmina:

Ale ja nigdy nie mówiłem że mam horyzont sryliarda lat xD


Kupiles pltr (naganiales tez)z pozniej wisiales pare miesiecy na haku, pltr odbilo delikwtnie ponad to za co kupiles, szybko sprzedales.

Zcashowałem się na szczycie euforii, teraz odcinam kupony, miałem racje, moje jest
Pobierz WiktorekS - @Sabarolus: dlatego tam z duzych napisalem NIESWIADOMIE. Chyba ze uwazasz...
źródło: comment_1651667538NjRO1RoCT1Setlajz4OUPk.jpg
dlatego tam z duzych napisalem NIESWIADOMIE. Chyba ze uwazasz ze nikt nie stara sie kopiowac jego ruchow ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@WiktorekS: sami sobie winni ( ͡° ͜ʖ ͡°) moim zdaniem z naciskiem na moim to jest błąd inwestyjny i dziadek mógł się trzymać tego co Warren mówił, aby inwestować jedynie w spółki amerykańskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sabarolus: to samo mozna napisac o tych co posluchali Jokera, ze sami sa sobie winni.

Ja np pod prad zainwestowalem w niezarabiqjqca firme wzrostowa, ktore podobno nie sa dobre dla poznej fazy hossy i Joker odradza, i... Tez jestem na minusie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale ja zainwestowalem pod konkretne powody, ktore nie ulegly zmianie, wiec trzymam caly czas i czekam na dwucyfrowe zyski w tym roku
@Sabarolus: najlepsze ze miesiac temu, przy odbicii calej gieldy, wyszedlem na calkiem ladny plus (spoleczka zrobila 100% w tydzien i spadla niemal do tego samego poziomu jak byla) ale bylem zbyt chciwy

Teraz jak odbije (o ile) to tez pewnie bede zbyt chciwy i bede trzymal
to samo mozna napisac o tych co posluchali Jokera, ze sami sa sobie winni.


@WiktorekS: to jest zupelnie inna sprawa. Joker specjalnie prowadzi kanał, robi filmiki i pisze co warto kupic, a co nie. Munger z tego co wiem nie prowadzi live'ów na youtube gdzie mówi, które spółki są spoko xD