Wpis z mikrobloga

@luxkms78: Aby mieć ból odwłoka o kolejność napisów na ogłoszeniu to xD


@L3gion: Póki co to "ból odwłoka" widzę tylko w przypadku grupki kilku osób które bardzo chcą się uczyć ukraińskiego i nie mogą zrozumieć że ktoś może mieć odmienne zdanie. Niestety ale kulturą nie grzeszą - czemu akurat się nie dziwię.

@luxkms78: niekulturalnie tak za plecami a przypomnę Ci, to tylko Ty dalej masz problem tylko z kolejnością
@luxkms78: niekulturalnie tak za plecami a przypomnę Ci, to tylko Ty dalej masz problem tylko z kolejnością tabliczek XD


@agaciksa: Widzisz - jak czytam takie wywody to tylko utwierdzam się w przekonaniu że mam rację. Nie chciałbym mieć takiego samego zdania jak ktoś kto jest niekulturalny. Martwiłoby mnie to że może być coś nie tak.
@luxkms78: miałam na studiach zajęcia z socjologii społecznej, pani profesor wspominała coś że dyskusja z głupim przeciwnikiem jest bardzo trudna do prowadzenia bo zazwyczaj nie otrzymuje się żadnej merytorycznej odpowiedzi na argumenty.
Nie wierzyłam aż do dzisiaj, Pani Profesor, miała pani rację!
Jakaś odpowiedź co do meritum?
Przypomnę fakty, bo może ci być ciężko: tabliczki są w 2 (słownie: dwóch) językach, a ja nie każe ci się żadnego języka uczyć, bo
@luxkms78: miałam na studiach zajęcia z socjologii społecznej, pani profesor wspominała coś że dyskusja z głupim przeciwnikiem jest bardzo trudna do prowadzenia bo zazwyczaj nie otrzymuje się żadnej merytorycznej odpowiedzi na argumenty.


@agaciksa: Niezmiernie się cieszę z Twojego szczęścia - przyznaję Twojej pani profesor rację.

Nie wierzyłam aż do dzisiaj, Pani Profesor, miała pani rację!

Jakaś odpowiedź co do meritum? Przypomnę fakty, bo może ci być ciężko: tabliczki są w
@luxkms78: ale może coś jednak do meritum:

Krócej i capsem raz jeszcze fakty, bo Ci się coś nie dostrzega:

NA DOLE MASZ TABLICZKĘ PO POLSKU, BLIŻEJ ZIEMI, BLIŻEJ OJCZYZNY ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@luxkms78: ale może coś jednak do meritum:

Krócej i capsem raz jeszcze fakty, bo Ci się coś nie dostrzega:

NA DOLE MASZ TABLICZKĘ PO POLSKU ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@agaciksa: A dlaczego Ty chcesz ode mnie coś cały czas wymuszać? Jak nie powód, to jakie języki, jak nie języki to jeszcze
@luxkms78:
Inwestor tej budowy jest człowiekiem tak jak ty (CHYBA) i sobie postawił znak jak chciał (bo takie oznakowanie zgodnie z polskim prawem leży w kwestii kierownika budowy, nie w kwestii państwa, PANIE WIELCE OŚWIECONY I MĄDRY XD) a to ty jako sowiecka świnia chcesz mu i wszystkim coś narzucić sugerując, że zdanie odmienne od twojego jest błędne i jeszcze się wykłócasz jakby to znaki drogowe po ukraińsku wprowadzili albo język
Inwestor tej budowy jest człowiekiem tak jak ty (CHYBA) i sobie postawił znak jak chciał (bo takie oznakowanie zgodnie z polskim prawem leży w kwestii kierownika budowy, nie w kwestii państwa, PANIE WIELCE OŚWIECONY I MĄDRY XD) a to ty jako sowiecka świnia chcesz mu i wszystkim coś narzucić sugerując, że zdanie odmienne od twojego jest błędne i jeszcze się wykłócasz jakby to znaki drogowe po ukraińsku wprowadzili albo język urzędowy.

ZA
@agaciksa: No i taka ciekawostka: znaki drogowe aby spełniały zgodnie z prawem swoje zadanie muszą spełniać pewne normy - inaczej nie są ważne. Muszą mieć odpowiedni kolor, wzór, rozmiar, wisieć w odpowiedniej wysokości nad ziemią, w zależności od prędkości dozwolonej na danej drodze - dozwolone są także różne minimalne odstępy pomiędzy poszczególnymi znakami - i wiele, wiele innych rzeczy.
@luxkms78: No fajny artykuł z Google przeczytałeś, przytaczam link jakby ktoś był ciekawy na czym wiedzę opiera nasz: domorosły prawnik

Czy ta drewniana tabliczka przypomina ci zgodnie z definicją znak drogowy, o którego regulacjach wyżej wspomniałeś? XD


@agaciksa: No właśnie zacznijmy od tego że nie.

Prawidłowa jest - Tabliczka podznakowa drogowa T-1d - Wyjazd z budowy.

Tak - ona również musi spełniać wymagania określone przepisami o ruchu drogowym.
@agaciksa: No i taka ciekawostka: znaki drogowe aby spełniały zgodnie z prawem swoje zadanie muszą spełniać pewne normy - inaczej nie są ważne. Muszą mieć odpowiedni kolor, wzór, rozmiar, wisieć w odpowiedniej wysokości nad ziemią, w zależności od prędkości dozwolonej na danej drodze - dozwolone są także różne minimalne odstępy pomiędzy poszczególnymi znakami - i wiele, wiele innych rzeczy.


@luxkms78: więc zgadzasz się ze mną że tę tabliczkę postawił inwestor,
@luxkms78: więc zgadzasz się ze mną że tę tabliczkę postawił inwestor i postawił ją dokładnie tak, jak chciał, a władze nie miały nic z tym wspólnego, bo to nie jest znak drogowy?


@agaciksa: To nawet tabliczka nie jest. On sobie może chcieć - ma obowiązek oznakować poprawnie oraz zgodnie z polskim prawem. Zamiast tego zrobił jakiegoś gniota po ukraińsku bo to teraz modne.
A skąd wiesz co tam było budowane
@luxkms78: Ale co ty chcesz merytorycznego? Xd Skoro twoim zdaniem taki gówno-znak na budowie świadczy o tym, że w Polsce ukraiński jest ważniejszy od polskiego to o czym tu dyskutować sensownie?

I skoro nie rozumiesz czemu na budowie na której pewnie większość robotników to Ukraińcy znak jest napisany po ukraińsku a nie norwesku no to błagam cię… robisz z siebie idiotę i tyle.
@luxkms78: Ale co ty chcesz merytorycznego?

Xd Skoro twoim zdaniem taki gówno-znak na budowie świadczy o tym, że w Polsce ukraiński jest ważniejszy od polskiego to o czym tu dyskutować sensownie?

I skoro nie rozumiesz czemu na budowie na której pewnie większość robotników to Ukraińcy znak jest napisany po ukraińsku a nie norwesku no to błagam cię… robisz z siebie idiotę i tyle.


@enzojabol: Jak widać nie wszyscy ogarniają czytanie
@luxkms78: brzmisz jakbyś nigdy na oczy tabliczki „wyjazd z budowy” nie widział.

Posłuchaj uważnie: te tabliczki są W CELU zapewnienia bezpieczeństwa na budowie i w jej okolicy - więc prawo pozwala na realizację jego celów - jeśli to potrzebne, także w obcych językach, o czym najlepiej zdecyduje kierownik, bo wie kogo ma na tej budowie. Sam nie wiesz co to za budowa i kto tam pracuje, a próbujesz na tej podstawie
Sam nie wiesz co to za budowa i kto tam pracuje, a próbujesz na tej podstawie udowodnić upadek narodu XD


@agaciksa: A skąd wiesz co wiem a co nie wiem? Ponownie mi coś imputujesz.

Podejrzewam ze zdjęcie pochodzi sprzed kilku lat, a inwestor to postawił by nie mieć żadnych konsekwencji wobec nieprawidłowego oznakowania, właśnie w szczególności gdyby obywatelowi ze wschodu stała się tam krzywda.


@agaciksa: Zdjęcie pochodzi z dzisiaj a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@luxkms78: Budowa najpewniej prowadzona jest zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM lub podobnej. Żeby uzyskać taki certyfikat trzeba spełnić szereg wymagań, mniej lub bardziej sensownych. Jednym z takich wymagań jest umieszczenie na budowie oznakowań w języku mniejszości narodowej pracującej na budowie lub zamieszkującej w pobliżu.
W tym wypadku pewnie jest na budowie odsetek Ukraińców i aby nie stracić "punktów" do certyfikacji budynku takie oznakowanie zostało wykonane i udokumentowane.
Gdyby na budowie było
źródło: comment_1651638899UKlAMrpOSU2cDOTX2tMubb.jpg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@luxkms78: pracuje na budowach, takie czy podobne tabliczki widziałem pisane w językach w jakich porozumiewali się pracownicy, najczęściej po ukraińsku (oczywiście poza polskim)

Kolejność kartek bez znaczenia... Może z drugiej strony jest odwrotnie bo zwyczajnie osobie, która to przygotowywala nie przyszło na myśl że urazi jakiegoś Mirka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@warsheep: nie, nie ma nic wspólnego z breeam. Z tego co też wiem (nie będę kłamał że się na breeam znam bo się nie znam) to certyfikacja tyczy się tego jak i co tam zostało zaprojektowane i jaki będzie rezultat po wybudowaniu a nie kto tam pracuje a tym bardziej jaką "kartkę" przyczepił do tej deski.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@barwus: może i bez znaczenia dopóki nie będzie to drogą publiczną i nie dojdzie do wypadku bo chyba temu ma to z założenia zapobiegać? Tak, też widziałem gdzieś tam jakiś napis po polsku za granicą ale nie kojarzę aby kiedykolwiek tyczył się on ruchu drogowego tak naprawdę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@luxkms78: jesteś zwykłym małym #!$%@?, niestety coraz więcej takich się pojawia głównie przez gównianego FB, żółta mela na ryj dla Ciebie za jak już tu ktoś napisał szukanie #!$%@? do dupy, nara pieniaczu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luxkms78: jesteś zwykłym małym #!$%@?, niestety coraz więcej takich się pojawia głównie przez gównianego FB, żółta mela na ryj dla Ciebie za jak już tu ktoś napisał szukanie #!$%@? do dupy, nara pieniaczu


@DzonySiara: Widzisz a ja myślę że jesteś jednym z tych bohaterskich i mądrych jedynie w necie na dodatek mający z sobą poważne problemy natury psychicznej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luxkms78 ja pierdziele. Ale Ty musisz mieć miałkie i beznadziejne życie, że posuwasz się do tego żeby wywoływać ból dupy u autystycznych dzieci z wypoku i jeszcze się z nimi kłócić.


@eksplozymeter: Połowicznie masz rację tyle że życie mam mam akurat ciekawe.
Poza tym to nie ja mam przysłowiowy ból dupy jak widać tylko te dzieci o których piszesz. Ostatnio gdzieś czytałem że zwykle chcą ratować świat swoimi działaniami a rodzice
@luxkms78: może drażni (mnie czasem też), ale ma to uzasadnienie. Bardzo dużo osób jest z Ukrainy i nie zna jeszcze naszego języka. W czasach 'boom' w Irlandii, czy UK też w wielu miejscach łącznie z urzędami były komunikaty, ulotki i obsługa w języku PL.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bachus: no mnie też trochę przyznaję. Strach lodówkę otworzyć albo telewizor włączyć wszędzie tylko wszystko po ukraińsku. Byłem w UK i przed wejściem Polski do UE i po tym fakcie. Nigdzie nie widziałem czegoś takiego z wyjątkiem kilku szczegółów dosłownie. Na pewno nie na taką skalę jak tutaj. Nikt też nie wieszał tam polskich flag.
Oczywiście jestem w tej wojnie za Ukrainą ale co za dużo to niezdrowo jak się mówi.
@DonTom: a nie jest więcej? Wczoraj trochę pospacerowałem po Parku Zachodnim, chyba raz język polski słyszałem. Inna sprawa, że chyba trochę jest inna kultura na Ukrainie - zwróciłem uwagę, że ludzie z Ukrainy są wyjątkowo głośni, bardzo donośnie rozmawiają przez telefon.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luxkms78: #!$%@?, wyjzad z budowy i już więcej nie wracaj onuco


@krokof: ufff, już myślałem że to koroluk w samej osobie, jednak to jakiś większy idiota z gimnazjum. Posprzątaj pokój.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luxkms78: bo niestety z obcych języków władam tylko angielskim i włoskim, a i jeszcze empatią władam. I siadać mogę, bo mnie nic nie boli (ʘʘ)

@Kundzia999: ale jak widać z władaniem rozumem już nieco gorzej oprócz władania tą empatią. A skoro zaczynasz już z takiego poziomu do obcej Ci osoby to też Ci coś powiem. Brzydka jesteś.