Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie mam konta na wykopie więc napiszę tutaj. Założyłem firmę (zajmuję się prostymi pracami wykończeniowymi i nie mam żadnych kosztów za wykonywaną pracę, głównie poświęcony czas) i muszę wystawić fakturę za wykonaną usługę na 2000 zł tzw. na rękę. Nie jestem Vatowcem, więc na jakiej zasadzie to teraz działa? Dla osoby dla której wykonałem usługę mam wystawić fakturę na 2000 zł i teraz ta osoba ma jeszcze zapłacić VAT do tego czy ja mam ten VAT zapłacić z tych 2000 zł? Jestem prostym chłopem, więc nie bijcie, że nie rozumiem. Po prostu chce jak najprościej wykonywać swoją pracę bez jakiś zawiłych formalności :) #firma #jdg #biznes #pytanie #dzialalnoscgospodarcza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62714361466a7272699a5f7d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 6
  • Odpowiedz
2000 zł tzw. na rękę


@AnonimoweMirkoWyznania: na czyją rękę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przykładowo: Faktura (nie Vat) jest wartości 2000 (bez vat, netto = brutto, więc nie ma co rozróżniać). Tyle płaci klient. Tyle Ty dostajesz. Potem (pewnie na koniec miesiąca) odprowadzasz od tego podatek jaki sobie wybrałeś przy zakładaniu DG.
  • Odpowiedz