Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@obserwator_nsa: ale jak z daleka? Z daleka to widać oznakowanie poziome. A gdy nie widzisz poziomego, bo stoisz w korku, to równie dobrze możesz nie widzieć pionowego, bo stoisz za autobusem lub ciężarówką.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@staryhaliny: ustawodawca przewidział, że znaki poziome mogą się zetrzeć lub być niewidoczne pod warstwą śniegu / kurzu, a nie, że są sprzeczne z pionowymi.


@adifek: to też. Ale do tego nie byłaby potrzebna hierarchia. Generalnie znaki poziome (poza kilkoma wyjątkami) nie funkcjonują samodzielnie, ale są powtórzeniem znaków pionowych. I to te pionowe mają pierwszeństwo w stosowaniu.

Nie wiem jaka była intencja ustawodawcy, ale udało mu się (chcący lub przez przypadek)
  • Odpowiedz
@adifek: te okolice w ostatnim czasie to ogólnie cud, że tak mało wypadków w czasie tego remontu... te "falujące" tory jazdy, żółte pasy, zakazy skrętu. Jak się raz przejechało, to już wiadomo jak potem jechać, ale biedni "weekendowi" kierowcy będący we Wrocławiu przejazdem. To jakiś ciekawy tor jazdy, już od Placu Jana Pawła II zacza być ciekawie.
  • Odpowiedz
Pozioma strzałka na wprost jest przekreślona na żółto, a na lewym pasie domalowana. Ale się to pozacierało. Widać tylko szczątkowe fragmenty już.


@Dzyszla: nie że pionowe znaki są ważniejsze od poziomych...

Ktoś to powinien zgłosić do zarządcy czym prędzej.


@Dzyszla: ale faktycznie jak braknie pionowych to się zrobi burdel
  • Odpowiedz
@zenon0800: Nie ma takiej kategorycznej wytycznej, że któreś są ważniejsze. Owszem, w przypadku ostrzegawczych i zakazu muszą być one powtórzeniem znaków pionowych (więc samoistnie nie mają znaczenia). Ale w przypadku innych już tak prosto nie jest. I od razu nadmienię, jeśli ktoś by chciał dać przykład linii warunkowego zatrzymania - one z definicji nie wyznaczają pierwszeństwa, stąd same z siebie nie mają znaczenia w organizacji pierwszeństwa.
Co gorsza - przepisy jasno
  • Odpowiedz
@kuroszczur: dojechawszy do Wrocławia tak bardzo byłam zła na stan dróg, dziury i to jak na nich telepie, że fakt rozwalenia sobie wydechu jakieś 50 metrów przed parkingiem, przed dotarciem na miejsce, zauważyłam dopiero jak wsiadłam do samochodu wracając do domu XD
  • Odpowiedz
zgłaszałem zmiany związane z remontem Popowickiej 2-krotnie.


@adifek: Szacun. Serio.
To teraz policja czy prokuratura, że tamte władze nie reagują na niebezpieczeństwo przez nie stworzone.
  • Odpowiedz