Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Criselda: do wymiany. Mi kiedyś wybrzuszyło od wewnętrznej strony - od samochodu, nie od zewnątrz i coś stukało podczas jazdy a to ta gula była. Z zewnątrz nic nie było widać, nawet w warsztacie nie zauważyli na początku co jest grane, dopiero jak koła ściągli. Co ciekawe narobiło mi to też pewnych uszkodzeń ale to dłuższa bajka.
@Criselda: stary 600zł oszczędzasz nad swoje życie? W jak bardzo biednym kraju żyjemy... Gumy masz do wymiany, już nie przez bąbel, ale widać po prostu że jest stara i spękana, bieżnika też tyle co kot napłakał. Przyczepność musi mieć niesamowitą, strach pomyśleć kiedy strzeli i auto ściąnie Ci na przeciwny pas kasując matke z dzieckiem w środku...
Opony to Pirelli Cinturato P7 z 2016 roku, przejeździły 5 letnich sezonów i zrobiły niecałe 40 tys. km. Na pewno nie zamierzam oszczedzac na bezpieczeństwie i jak trzeba to wymienię. Bieżnika mają jeszcze sporo (znacznie więcej niż wynikałoby z tych zdjęć), ale już widać zużycie spowodowane starzeniem się gumy. Dzięki za odpowiedzi.
@Criselda Wybrzuszenie to nic, dramat to ogólny stan tej gumy, że jest tak sparciała, także na bieżniku. Zapewne w suchych letnich warunkach przy normalnej spokojnej jeździe nie będzie czuć, że coś jest nie tak, ale w takich sytuacjach kolizje a nie daj Bóg wypadki zwykle się nie zdarzają. Po to trzeba kontrolować stan opon, żeby nie zawiodły w ekstremalnej sytuacji.