Wpis z mikrobloga

Pochwaliłem się rodzicom, że w końcu udało mi się zrobić model 3D do projektu.
"A po co to"
"A możesz to sprzedać"
"A jak oceny na studiach"
"Znajdź sobie w tym pracę i zarabiaj pieniądze, to się podzielisz"

Dziękuję, więcej już nie popełnię tego błędu i będę trzymać gębę na kłódkę. (,)

#zalesie
  • 60
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Karl_Franz: ja mam już swoje lato lvl37 jako konstruktor maszyn, bez studiów. Zaczynałem z ciekawości w liceum Pascala, trochę Photoshopa. Pierwsza praca na czarno była w corel draw potem ustawiacz maszyn CNC, aż programowalem, modelowałem. I od młodych lat słyszałem, że "komputer nie da Ci jeść i weź sie do roboty", kiedy po liceum zaczynając nisko budowałem swoje CV. Więc nie przejmuj się tym gadaniem i rozwijaj to co potrafisz. A
  • Odpowiedz
ja mam już swoje lato lvl37 (...) I od młodych lat słyszałem, że "komputer nie da Ci jeść i weź sie do roboty"


@Chroniczny: Mam ten sam lvl i dokładnie te same doświadczenia. Praca fizyczna taty to zawsze była praca w pełnym tego słowa znaczeniu a moje to "siedzenie przy komputerze". Zarabiam prawie 4x tyle co tata, utrzymuję rodzinę na niezłym poziomie, ale i tak nikt nie traktuje mojej pracy poważnie
  • Odpowiedz
@bardzospokojnyczlowiek: Radzę Opowi, żeby SIĘ ROZWIJAŁ I MYŚLAŁ O PRZYSZŁOŚCI W ZAWODZIE JUŻ W CZASIE STUDIÓW = PIENIĄDZE NAJWAŻNIEJSZE. KRWIOŻERCZY KAPITALIZM!!!!

Spoko, po co myśleć o karierze zawodowej i planować na etapie studiów. Lepiej obudzić się po studiach, bez żadnego doświadczenia zawodowego, bez komercyjnych projektów w portfolio i robić plaku-płaku na mirko:

skończyłem studia, mam puste cv



nikt do mnie nie dzwoni

co teraz

mogłem się brać za siebie na studiach,
  • Odpowiedz
Różnica polega na tym, że akurat tej osobie dobrze życzą, dlatego padają pewne sugestie.


@Bover: chcesz przekonać kogoś, że wierzysz że taki sposób rozmawiania wynika z dobrej woli i że lekceważenie dokonań zmotywuje i produktywnie zachęci do zmian życiowych? Bądźmy pozważni, jedyne co robi to zachęca do sprzedania rodzinie tuby na machę i nie rozmawiania z nimi nigdy więcej

Bo to dziecko ma dwadzieścia kilka lat, a jest nadal na ich
  • Odpowiedz
chcesz przekonać kogoś, że wierzysz że taki sposób rozmawiania wynika z dobrej woli


@Wap30: tak

lekceważenie dokonań zmotywuje i produktywnie zachęci do zmian życiowych?


@Wap30: nie
  • Odpowiedz
to dziecko się na ten świat nie prosiło, jak chce to może ich i wywieźć do lasu i okraść i nadal będzie miało moralną przewagę.


@Wap30: zapisz się do psychiatry. Serio.
  • Odpowiedz
@Bover: bardzo poważny z ciebie człowiek, niezbyt przyjemny w odbiorze ale masz prawo do takiego wyboru własnej tożsamości. Z ofensywnym diagnozowaniem innych natomiast bym się wstrzymał na dłuższą chwilę
  • Odpowiedz
@Wap30: niezbyt przyjemny w odbiorze? Po prostu tłumaczę pewne rzeczy i statam się pomóc.

Niezbyt przyjemny w odbiorze to może być człowiek, wesług którego jakkolwiek moralne może być wywiezienie do lasu nic nie winnych ludzi.
  • Odpowiedz
wesług którego jakkolwiek moralne może być wywiezienie do lasu nic nie winnych ludzi.


@Bover: oof, przy tobie coś powiedzieć to gorzej niż na protokołowanym przesłuchaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OZIMONSTER: w kontekście zdrowia psychicznego spotkałam się z ciekawszym podejściem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- mamo/tato mam problemy z koncentracją, nie mogę spać w nocy, nie mam siły wstać z łóżka, boję się wychodzić z domu (wstaw inne)
- nie przesadzaj, JA TEŻ TAK MAM i nie wymyślam sobie żadnych chorób.

Well ( ͡° ͜ʖ ͡°) I need to tell you sth.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antkowa: to też prawda. Jeśli chcesz z kimś pogadać na temat swoich problemów to najlepiej albo ze specjalistą albo ewentualnie ze znajomymi (ale też nie z każdym. Niektórzy będą mieli takie samo podejście jak rodzina)
  • Odpowiedz