Wpis z mikrobloga

Pytanie dla mądrych głów z #psychologia: byłem w kilku związkach, lepszych, gorszych, dłuższych, krótszych, w szczególności w związku jestem w teraz i uważam go za szczęśliwy. Natomiast spośród tych wszystkich dziewczyn, z którymi się zadawałem, nie mogę przestać myśleć o dwóch, z którymi to obiema straciłem jakikolwiek kontakt już wiele lat temu. Ale - i tak myślę o nich każdego dnia i cholernie mnie to boli. Nauka chyba nie wierzy w coś takiego jak "ta jedyna", prawda? Czy jest mądra nazwa na moje zaburzenie? Zakochanie nie trwa tyle czasu a nie chodzi o bliskość z jakąkolwiek osobą - tę potrzebę mam spełniona. Ogólnie leczę się psychiatrycznie i chodzę na terapię ale bez spoilerów, teorię swoich prowadzących już znam. #zaburzeniaosobowosci #depresja
  • 10
@TMP_2137:
Ciężko mi wytłumaczyć, ale wydaje mi się, że nie tęsknisz za nimi, a za uczuciami które miałeś w sobie przy spędzaniu z nimi czasu. Masz z nimi ważniejsze wspomnienia itd.
Myślisz za dużo na temat tych dwóch dziewczyn, więc też to ci na dłużej zostaje w głowie. Sama tęsknie, a mam drugą połówkę. Dokładnie tęsknie za tym co czułam przy tej osobie, a nie za samą osobą. Pomyśl czy na
@maitresse: masz rację, zaburzeniem samo w sobie to nie jest, natomiast jest to coś, co nie wydaje mi się, żeby często było u zdrowych osób. Pewne zaburzenie mam stwierdzone; nie jest to borderline.

@Tryt_on: no właśnie ciężko mi powiedzieć, po co to robię, jako że sprawia mi to cierpienie; nie mogę się pogodzić ze stratą Wielkiej Idealnej Miłości, którą sobie wyobrażam, a której nigdy nie było
@Tryt_on: nic pozytywnego z tych wyobrażeń nie mam, zależy mi na tych osobach, które dalej pewnie żyją w tym samym mieście, co ja, ale #!$%@?/nie wyszło i nic nie mogę z tym zrobić. Mam wrażenie, że przegrałem w życie i nie jestem w stanie stworzyć tak dobrego związku, jak byłbym to w stanie zrobić z nimi w przeszłości.
i nic nie mogę z tym zrobić.


@TMP_2137: otóż ptaszku kolorowy możesz coś z tym zrobić: zaakceptować porażkę, przeżyć i wyciągnąć wnioski na przyszłość. W taki sposób, aby wiedza i doświadczenie, które wyciągniesz z tych przeszłych relacji pozytywnie wpłynęły na obecny związek.
Skoro to cierpienie niczego ci nie daje, to je zostaw, a zapamiętaj mile chwile bo pewnie takie były. I już. Lecz się, rozwijaj i ciesz z obecnej relacji.