Wpis z mikrobloga

@fredo: tak jak Lem czy Tolkien swoje fantasy ??

Korwin w swoich książkach jest publicystą, używa oczywiście epickich tekstów i sformułować. Pewne rzeczy trzeba umieć rozdzielić od siebie.

Ty na serio myślisz, że on to traktuje na serio ?? Jak tak to szczerze Ci współczuje
  • Odpowiedz
@franekfm: no to sobie przeczytaj:

"W dodatku Natura — a jest to uwarunkowanie nie genetyczne, tylko kulturowe, ale bardzo głębokie — obdarzyła kobiety znaczną zdolnością adaptacyjną: potrafią one znakomicie dopasować się do środowiska męża. Kilku kochanków powoduje zatem rozbicie jej osobowości, co u mężczyzn występuje w znacznie mniejszym stopniu. Są, oczywiście, wyjątki.

Istnieje również teoria, że owej adaptacji sprzyja nasienie męskie. Teoria ta opiera się na tym, iż — z punktu
  • Odpowiedz
@fredo: a mój ojciec jak się go zapytam skąd się biorą dzieci to do tej pory odpowiada, że z kapusty. I on to traktuje serio. Chcesz to mogę Ci podrzucić setki nagrań
  • Odpowiedz
@Yahoo_: @Yahoo_: na naukę nigdy nie jest za późno, za moich czasów w szkole uczyli co to jest metafora, teraz tego nie uczą w gimnazjum czy to dopiero w drugim półroczu będziecie mieli ??
  • Odpowiedz
@franekfm: To proszę wytłumacz mi tę metaforę, bo widocznie jestem na nią za głupi :(

Ostatecznie (Natura czy Bóg – nie będziemy się spierać) nie po to tak skonstruował mężczyzn, by setki tysięcy plemników się marnowały; wnikają one w ciało kobiety i przerabiają ją na obraz i podobieństwo mężczyzny, do którego ona należy.
  • Odpowiedz
@fredo @Yahoo_

a znacie taką anegdotkę ??

Kobiety myślą że facet po ślubie się zmieni... ale on się nie zmieni...

A Faceci odwrotnie myślą że kobiety po ślubie się nie zmienią... ale ona się zmieniają...
  • Odpowiedz
@Yahoo_: ej człowieku, weź się w ogóle naucz czytać a nie patrzyć na zdania wyrwane z kontekstu

Tekst, do którego się odnosizz zaczyna się wyraźnie Istnieje również teoria, że ... i gdzie tu napisane "Według mnie Janusza Korwin-Mikkego"

widzę, że lewacka dysleksja do potęgi n-tej

czaisz stwierdzenie Istnieje również teoria, że ... czy Twoja sieć neuronowa zwana mózgiem ma jednak zbyt mało połaczeń

Lewactwo to wszystko dosłownie traktuje

  • Odpowiedz
@franekfm: najpierw pisałeś, że ten cytat nie jest na serio, że to publicystyka itp. Potem, że to jest metafora, przy czym w dalszym ciągu nie chcesz wyjaśnić na czym miałaby polegać ta metafora, na dodatek odwołujesz się do jakiegoś tam fragmentu Biblii i rzucasz protekcjonalne teksty. Nie wygląda to dla Ciebie najlepiej.
  • Odpowiedz
@franekfm: jeśli dobrze rozumiem to sugerujesz nam, że JKM przedstawił w formie anegdoty i metafory jakiś sensowny pogląd

nie uważasz, że to jednak trochę taka #korwinlogika, czyli działanie polegające na racjonalizacji każdego shitu jaki krul wprodukuje?

to jest jak kiedyś ta dyskusja o tym, że krul powiedział, że demokracja jest zawsze zła* - po rozbiórce na czynniki pierwsze okazało się, że to nie do końca tak, bo demokracja może być
  • Odpowiedz
@franekfm:

Wiadomo, że kobieta przesiąka poglądami człowieka, z którym sypia. Ostatecznie (Natura czy Bóg – nie będziemy się spierać) nie po to tak skonstruował mężczyzn, by setki tysięcy plemników się marnowały; wnikają one w ciało kobiety i przerabiają ją na obraz i podobieństwo mężczyzny, do którego ona należy. Te głupoty, które p.Nowicka wygaduje, są Jej po prostu biologicznie narzucone.


Pogrubiłem słowo klucz, żebyś się nie pogubił. "Wiadomo" nie oznacza raczej
  • Odpowiedz