Wpis z mikrobloga

Bardzo denerwuje mnie w Polakach, że uznają siebie za specjalistów od wszystkiego. Mamy w kraju prawie 40 milionów ekspertów od polityki, skoków narciarskich, piłki nożnej, pandemii i chorób zakaźnych, a ostatnio nawet od wojny i militariów. Wszyscy wiedzą wszystko, a co drugi Polak ma szwagra, który zna kogoś, kto był w Ameryce i w ogóle.
Do tego wiele osób mierzy wszystko wyłącznie swoją miarą. Nawet nie próbują poszukać szerszego kontekstu.
W końcu, jeśli o czymś nie słyszałeś, to na pewno nie istnieje. Przecież każdy jest chodząca Wikipedią. Nie ważne, że ostatnia książka, jaką przeczytałeś, opowiadała o psie, który jeździł koleją. A poza tym sprawdzenie czegoś w internecie jest dla słabych. Tylko później jakiś miszcz od czasu do czasu pyta się na Wykopie jaki wkład ma Francja w kulturę (serio, widziałem taki wpis), bo on o niczym nie słyszał.

#polska #niepopularnaopinia
  • 1
jakiś miszcz od czasu do czasu pyta się na Wykopie jaki wkład ma Francja w kulturę (serio, widziałem taki wpis), bo on o niczym nie słyszał.


@groman43: piękny był to wpis, nie zapomnę go nigdy. Chłopek roztropek nie bardzo kojarzył francuską kuchnię xD