Wpis z mikrobloga

Hej! Potrzebuje pomocy speców od #machinelearning #deeplearning #ai #ml
Mam do zrobienia projekcik na zaliczenie, i są to dla mnie totalnie nowe tematy - zaimplementowanie ai w grach. Zacząłem robić reinforcement learning, na podstawie tutoriala snake'a (https://www.youtube.com/watch?v=PJl4iabBEz0&list=PLqnslRFeH2UrDh7vUmJ60YrmWd64mTTKV&index=2). I mam sobie stany do uczenia modelu i w snaku to wygląda tak ze mam:

state [dangerstraight, dangerright, dabgerleft, direction left, direction right, direction up, direction down, food left, food right, food up, food down]
I kierunek to jest to w która stronę snake jest ustawiony. Ale ja mam grę ze zdjęcia (forbidden cave) i przy mojej postaci chyba nie będzie kierunku tak? Dodam ze sterowanie to strzałki lewo prawo i skok.

#programowanie #programista15k #python #naukaprogramowania #machinelearning #sztucznainteligencja
TheRickestRick - Hej! Potrzebuje pomocy speców od #machinelearning #deeplearning #ai ...

źródło: comment_1651335526WsxlTtN58sYwypjrnKYKN8.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@TheRickestRick

Ale ja mam grę ze zdjęcia (forbidden cave) i przy mojej postaci chyba nie będzie kierunku tak?

jeśli w forbidden cave np. wciśnięcie strzałki lewo sprawia, że postać przemieszcza się jednorazowo, o taką samą odległość w lewo bez względu na to, w którą stronę była wcześniej zwrócona, to tak
  • Odpowiedz
@TheRickestRick Powinno być wszystko to, co może mieć wpływ na efekt podjęcia akcji, czyli na przykład obstacle_left, bo jeśli będąc na pozycji widocznej na screenie klikniesz strzałkę w lewo to zakładam, że nic się nie stanie. Pewnie jakiś wpływ ma też drabinka, więc również ladder_up
  • Odpowiedz