Wpis z mikrobloga

Mireczki pomóżcie proszę, mam problem z internetem w PS4.
Najprościej pisząc: konsola bez problemu łapie z routera funbox 2.0 sygnał przez Wi Fi i przez przewód także. Połączenie trwa od 2 min do nawet 60 w skrajnych przypadkach i potem bez powodu rozłącza sygnał. Gry online typu Tekken rozłącza po około 2 - 10 min gry. Próbowałem wielu sposobów, zmiana IP, serwera DNS i innych pomysłów. Reset routera był, konsoli też, a problem występuje nadal. Mam nadzieję, że karta sieciowa w konsoli nie jest uszkodzona. Nie była nigdy rozkręcana, ma 5 lat Macie jakieś pomysły co może być przyczyna ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)

#ps4 #orange #internet #funbox #gryonline #orangeexpert
BUS_pl - Mireczki pomóżcie proszę, mam problem z internetem w PS4.
Najprościej piszą...

źródło: comment_1651327699zF9Ck1ZIgsaE2SIpgdMpJB.jpg

Pobierz
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BUS_pl: jak masz pc w tej samej sieci, to otwórz cmd i wpisz
ping - t adres_konsoli
(np. ping -t 192.168.1.15)
sprawdzisz go w statusie neta na ps4.

graj i patrz, czy pingi idą. jak ci padnie transfer, a pingi będą dalej szły, to znaczy, że błąd jest na zewnątrz twojej sieci. jak pingi również padną, to router lub karta LAN w ps4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BUS_pl: tak miało wyglądać. rozłączenie jeden raz to pikuś. i nawet nie rozłączenie tylko lekkie przytkanie sieci, które może się zdarzyć.
jeśli ping nie padł w momencie rozłączenia gry i szedł dalej, to na etapie ps4 <-> funbox wszystko jest ok.
błąd jest dopiero pomiędzy funboxem a netem. np. po stronie dostawcy. albo samego funboxa.
natomiast z testu wynika, że ps4 wg mnie jest w porządku.
@PotwornyKogut: uff to mnie pocioeszyłeś, od 3 dni tak mam non stop, brat wraca w środę i bałem się, że us siebie też tak by miał, myślałem że karta sieciowa w ps4 jebła, dzięki za pomoc, w takim razie problem lezy po stronie dostawcy neta?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BUS_pl: może ps3 łączy się do innych serwerów. albo problem jest z konkretnym serwerem jakiejś gry.
w każdym razie, gdyby ps4 miała problem z kartą sieciową, to byś dostawał komunikat "upłynął limit czasu żądania" co jakiś czas, a go nie masz.