Wpis z mikrobloga

Świry, nie przeglądam Waszego tagu, więc przepraszam z góry za pytania, a w necie na forach/stronach wszystko co innego i z innej parafii.

Do tego patrząc na Wasz tag popełniłem/popełniam grzech ciężki, ale tryb janusz mocno, więc się przyznam.

Od jakiegoś czasu choruje na Armani Acqua di Gio Absolu - no dla mnie top perfumy na każdą porę (tak, może się nie znam, ale to subiektywne zdanie). Po prostu podpasowały totalnie i chyba permanentnie będą ze mną.

Jako, że względem perfum janusz mocno, to skorzystałem z kilki "firm", które sygnują "inspiracje perfum" - tak to ten grzech.
Kupiłem od kilku firm te inspiracje, ale albo mój nos jest zepsuty, albo żadne nie podjeżdża do tego zapachu - niepodrabialny? Jakkolwiek by to nie brzmiało.

Mam 3ml oryginału i z tym to porównuje.

I teraz pytania:

1. Czy tester to to samo co EDP? Na alledrogo widzę testery po 120-140 pln za 100ml. I tu są dwa obozy ludzi. Jedni piszą, że testery to to samo co EDP, ale krócej pachną. A inni piszą, że zapach się różni. Jak to w końcu jest?

2. Na ile starczają takie oryginalne perfumy powiedzmy 100ml/125ml licząc, że będą to jedyny i tylko one będą używane codziennie lub prawie codziennie

3. Perfumy psikać na ciuchy czy szyje? Bo tu też w necie "specjaliści" mówią raz tak, raz tak

4. To prawda, że nie powinno się kupować więcej niż 100ml perfum, bo czas działa na ich niekorzyść i nawet we flakonie one wietrzeją z czasem?

Jak ktoś chce mnie zrugać "Czemu szukasz zamienników/inspiracji, jak Janusz?" - w sumie racja, na obronę nie mam nic, bo pewnie to głupota, iż nawet przy znalezieniu zamiennika, który będzie 1 do 1 trzeba go psikać ze 4 razy więcej niż oryginał.

Po prostu na perfumehub, które polecacie 125ml oryginały to 380 pln, a to boli - niestety.

Z góry dziękuje i proszę mocno nie krzyczeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#perfumy
  • 16
Na alledrogo widzę testery po 120-140 pln za 100ml


@Nie_Do_Twarzy_Mi_Z_Aureola: podróbki

Na ile starczają takie oryginalne perfumy powiedzmy 100ml/125ml licząc, że będą to jedyny i tylko one będą używane codziennie lub prawie codziennie


@Nie_Do_Twarzy_Mi_Z_Aureola: z rok

Perfumy psikać na ciuchy czy szyje? Bo tu też w necie "specjaliści" mówią raz tak, raz tak


@Nie_Do_Twarzy_Mi_Z_Aureola: obojętnie

To prawda, że nie powinno się kupować więcej niż 100ml perfum


@Nie_Do_Twarzy_Mi_Z_Aureola: nieprawda
@Nie_Do_Twarzy_Mi_Z_Aureola:

Czy tester to to samo co EDP?

Oryginalny tester perfum X ma w środku to samo co oryginalne perfumy X. EDP to jedynie konkretne stężenie.

Perfumy psikać na ciuchy czy szyje? Bo tu też w necie "specjaliści" mówią raz tak, raz tak

Ogólnie na ciało, ale...Szczerze, w sumie to jak wolisz. Ale mogą zostawiać ślady na ciuchach.

To prawda, że nie powinno się kupować więcej niż 100ml perfum, bo czas
@Reflect: @fajfus42d: @Reflect: @SlepyBazant: Dziękuje Panowie za odpowiedź.

Nie mniej rozumiem, że lepiej mimo wszystko trzymać się EDP niż testerów?

Nawet nie wiem, ile średnio takich psików oryginałów się trzaska? 3?4?5?
Bo chyba te co podałem Armani Absolu, to nie są super mocarze, ani też super słabe.

15 lat nie będę trzymał, tylko na bieżąco korzystał.

Poważnie 100/125 ml starcza na rok? Strasznie długo, licząc, że używane będę
niepodrabialny


@Nie_Do_Twarzy_Mi_Z_Aureola: Chromatografia gazowa już sobie z tym poradziła. Nie ma w zasadzie zapachów "niepodrabialnych".

starczają takie oryginalne perfumy


@Nie_Do_Twarzy_Mi_Z_Aureola: 10-15 psikow na mililitr wyjdzie. Jedno użycie to ok 5-10 psikow. Więc przy 100ml flakonu będziesz miał na jakieś 100 użyć.

Jak szukasz zamienników to zainteresuj się tematem klonów - często są to zapachy przypominające w 80-90% (poza otwarciem najczęściej) zapach którego szukasz ale często za ułamek ceny .
@SlepyBazant: @Reflect: Rozumiem, już jasne. Patrząc na perfumehub, to w przypadku "mojego" zapachu tester w sumie nie ma dużej różnicy, a jakbym miał brać 75ml za 250 lub 125ml za 380, to wziąłbym 125ml.

@Asjopek: Dziękuje za info, nie będę bawił się już chyba zamienniki czy szukanie wspomnianych klonów, bo się nie znam, a już przy ostatnim moim "teście podobieństwa" za "inspiracje" znanych firm wyłożyłem ze 200 pln, gdzie