Wpis z mikrobloga

Dziś ukończyłem Oracle of Ages i zaczynam Link's Awakening DX (wiem o remasterze, ale to sobie kiedyś obgram na switchu).

Kilka własnych słów nt. OoS i OoA

Zdecydowanie bardziej siadła mi OoA, jednak wolę zagadki niż nawalankę z potworkami i unikanie pułapek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wg mnie gra bardzo wymagająca i chyba dawniej byli mądrzejszy 10-latkowie bo w dzisiejszych czasach (boomer alert!) gdzie gry często są projektowane pod ameby umysłowe mało który dzieciak by to przeszedł.
Osobiście kilka razy musiałem wspomóc się internetem. Raz, że utknąłem a dwa, że jednak chce iść z serią dalej i nie mogę sobie pozwolić na 5 dniowe rozkminy nad jednym screenem. Utknąłem np. w Heroe's Cave w miejscu gdzie trzeba całą podłogę pokolorować na czerwono.


Pokonała mnie też w jednym punkcie sekwencja wymiany itemków. W zasadzie na samym końcu gdy miałem już złamany miecz. Na tyle długo odwlekałem tą sprawę, że zapomniałem o NPC który jest mistrzem w naprawach. Tu byłem trochę zły na siebie bo mogłem jeszcze trochę pogłówkować.
Cieszę się natomiast z tego, że każdy dungeon i każdego bossa w 100% rozpykałem bez pomocy z zewnątrz.
Z OoS dużo milej wspominam finalnego bossa tj. Onoxa. Był wg mnie znacznie bardziej wymagający niż Veran czy nawet Ganon, którego szybkie pokonanie aż mnie zdziwiło.


Link's Awakening to moja piąta Zelda. Do tej pory przeszedłem:

1. The Legend of Zelda
2. The Legend of Zelda: A Link to the Past
3. The Legend Of Zelda: Oracle Of Seasons
4. The Legend Of Zelda: Oracle Of Ages

#gry #grajzwykopem #gameboy #nintendo #zelda
OrzelKaskader - Dziś ukończyłem Oracle of Ages i zaczynam Link's Awakening DX (wiem o...

źródło: comment_16512325360eMCx3IneV531YQM2h8Li0.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Cierpienie: Coś więcej nt. tych problemów z tłumaczeniem? Wezmę się za dwójkę bo aktualnie idę za chronologią 'The hero is defeated' a ona się tam mieści.
A tak mi wyszło bo przygodę z Zeldą zacząłem od jedynki a na A Link to the Past rzuciłem się bo mi się pixel art spodobał. Dopiero potem pomyślałem o chronologii i akurat te dwa tytuły są w tej linii czasowej.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OrzelKaskader: No dobra, może problemy to na wyrost. Nie licząc gościs, który mówi "I am error" gra jest z tych, do których dobrze mieć solucję. No i to spore odejście od formuły znanej z 1 czy lttp.
  • Odpowiedz