Wpis z mikrobloga

ile euro najlepiej wziąć na 4-dniową wycieczkę do #paryz - dwie dorosle osoby, chcemy zwiedzić Luwr, wjechać na wierze Eiffla. I jeszcze dwa pytanka:

- jak najlepiej poruszać się po Paryżu? metro będzie ok?
- oni tam są team gotówka czy team karta? Bo nie wiem czy wymieniać gotówkę czy wrzucić hajs na revoluta #francja
  • 16
@stuparevic: Oni są zdecydowanie team gotówka.
Ta osoba co ma 24 lata do Luwru wejdzie za darmo. Wjazd na wieżę, na trzecie piętro kosztował 26€
Można wjechać tylko na drugie to będzie taniej.
Jak kupisz bilet trzydniowy na komunikacje miejską to możesz się przesiadać do woli, metro+autobusy. Ten bilet kupisz w maszynie na każdej stacji metra, w maszynie można płacić kartą
@stuparevic: http://antonita.pl/paryz-za-darmo/ kilka atrakcji więcej jest za darmo dla młodszej osoby.
W czasach covidu byłem w luwrze i swoją wizytę rejestrowałem na stronie muzeum, chyba tak samo robiłem z łukiem triumfalnym i bilety mieliśmy w telefonie. Dokładnie nie pamiętam, nie chcę też wprowadzać w błąd.
Głównie płaciłem kartą, ale zawsze możesz wypłacić z revoluta gotówkę w bankomacie.
@stuparevic: wszedzie karta zaplacisz. Tylko niektore piekarnie od 5€ min. Wieze eiffla zabookuj z duzym wyprzedzeniem jak koniecznie chcesz. Ale sa lepsze/tansze punkty widokowe.
@stuparevic: jak lubicie rowery to ogarnij daily pass na velib (5€), stacje sa wszedzie. A tak to metro/rer, ale uwazajcie bardzo na kieszonkowcow. Nie sisdajcie przy drzwiach bo przed zamknieciem drzwi czasem wyrywaja telefon i nic nie zrobisz.
@KKKas: rowery w Paryzu to wielkie xD to juz lepiej sie czulem jezdzac autem po Sycylii xD
Ogolnie po wizycie w FR juz wiem czemu tyle aut poobijanych jest sprowadzanych do PL.
@Strzalka: eee, jest mnostwo sciezek, kompletnie wydzielonych. Jak uwazasz na pieszych ktorzy przechodza na czerwonym to jest git. Zrobilem do tej pory kilkaset km po paryzu na miejskich rowerach, bez problemow (pomijajac glebe z wlasnej winy :-D)