Wpis z mikrobloga

#niemcy #zalesie #it #telekomunikacja

Po prostu brak mi słów, organ regulacyjny ds. telekomunikacji w Niemczech zabronił usług typu StreamON albo Vodafone Pass czyli to że niektóre usługi typu YT etc. nie pobierają transferu, brak mi słów. Zrobiłem sobie umowę z Telekomem, trwa do przyszłego września a dla istniejących klientów dali termin że te usługi będą mogły działać jeszcze do marca 2023. A że tak sobie dobrałem transfer żeby mi ze streamon wystarczyło, to od marca zostanę wyglada na to pół roku na lodzie.

W tym kraju rzeczy nowoczesne albo nie istnieją albo są zabraniane. Brak słów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz EvineX - #niemcy #zalesie #it #telekomunikacja 

Po prostu brak mi słów, organ regula...
źródło: comment_1651192968zO2j2Arh07DVo0kp70hnAb.jpg
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
ale to jest zmartwienie podmiotu (ISP), skoro ma na to dostępne zasoby na swojej sieci to co komu do tego jak ją taryfikuje?

@Ingvarr100th: Nie zgodzę się. Ta zasada ma za zadanie chronić użytkowników przed pewnymi zagraniami korzystnymi dla operatorów, ale bardzo mocno niekorzystnymi dla użytkowników. Chciałbyś np. żeby za dostęp do stron spoza wybranego wąskiego grona (które za "specjalne traktowanie", wyższy priorytet, itp. płaci operatorowi) trzeba było słono dopłacać? Lub
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
rozwiązanie umowy przed czasem ze względu na niemożliwość dotrzymania jej przez sprzedawcę uslug

@bsl: Biorąc pod uwagę, że to zmiana wymuszona odgórną zmianą prawa, a nie zmiana zapisów umowy jednostronnie przez operatora, to obawiam się, że może nie być możliwości rozwiązania umowy przed czasem bez konsekwencji (opłat za jej przedterminowe rozwiązanie, itp.).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
tłumaczenie jest takie że transfer internetowy nie jest traktowany jednakowo, jak dla mnie dosyć pokrętne tłumaczenie i dziwne

@EvineX: Generalnie w neutralności sieci cel jest słuszny, ale - jak wspomniałem wcześniej - w obecnej formie regulamin tego typu usług jest dość korzystny dla użytkownika i jednocześnie stara się respektować zasady neutralności sieci (to dlatego gdy skończy się transfer z "zwykłym" pakiecie, to "obrywają" ograniczeniem prędkości lub blokadą transferu również usługi objęte
  • 2
@mp107: niby tak ale .. nie sądzę że telekomy nie wiedziały o tej sprawie wcześniej. a co za tym idzie takie sprawy ( rozprawy )nie toczą się w ciągu tygodnia i domyślam się że telekomy pewno lobbowaly by było po staremu. Więc pewno liczą się z problemami klientów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bsl: O wątpliwościach w kwestii tego, jak do neutralności sieci mają się tego typu oferty słyszałem od dawna, praktycznie od momentu wprowadzenia tego typu ofert u operatorów. Nawet i mnie samego ta kwestia zastanawiała i drążyłem nieco temat. Ale tak czy siak zaskoczyło mnie, że dopiero teraz ktoś się wnikliwie "pochylił nad sprawą".
@EvineX: panie, w Belgii jak przyjechałem 5 lat temu to jeszcze nie było kart zbliżeniowych xD jakoś dopiero rok później zaczęły wchodzić. A w moim mieście (40k ludzi) jak zaczęli kłaść światłowód to wielkie wydarzenie, na okrągło dostaję ulotki z ofertą pod światłowód.
O limicie GB w internecie domowym nie muszę wspominać, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@EvineX: tez mialem w telekomie netflix i spotify w pakiecie, troszke boli. Sonderkündigung nie bedzie dzialac, bo to nie wina operatora, w AGB sie zabezpieczyli przed takimi wypadkami.

„Wir erwarten, dass die Anbieter nun Tarife mit höheren Datenvolumina oder günstigere Mobilfunk-Flatratetarife anbieten. Verbraucherinnen und Verbraucher werden davon profitieren.“ - Klaus Müller


No z cala pewnoscia tak bedzie xD "To jest mis na miarę naszych czasów. Zrobie sobie bezsensowna reforme prawa, byle