Wpis z mikrobloga

Dzisiejsze okładki serbskich gazet po tym jak Putin powiedział, że ŁRL i DNR mają takie samo prawo do suwerenności co Kosowo.

"Putin wbił Serbii nóż w plecy"
"Putin gra kartą Kosowa"
"Putin zdradził Serbię".

Jedną wypowiedzią Putin prawdopodobnie zakończył temat prorosyjskich manifestacji w Serbii. Dajcie mu w tym roku pokojową nagrodę Nobla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina
waro - Dzisiejsze okładki serbskich gazet po tym jak Putin powiedział, że ŁRL i DNR m...

źródło: comment_16511644486t4mVAtnMsQZa8yZIKlhbA.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@waro: taki offtop - większość tych gazet jest pisana alfabetem łacińskim, a nie cyrylicą (Serbia ma 2 alfabety), ciekaw jestem czy faktycznie cyrylica aż tak tam przegrywa w prasie (bo w internecie podobno bardzo mocno)
  • Odpowiedz
taki offtop - większość tych gazet jest pisana alfabetem łacińskim, a nie cyrylicą (Serbia ma 2 alfabety), ciekaw jestem czy faktycznie cyrylica aż tak tam przegrywa w prasie (bo w internecie podobno bardzo mocno)


@Gurciak: Nie widziałem jeszcze żeby jakikolwiek Serb pisał w internecie cyrylica ale nigdy zbytnio nie zwracałem na to uwagi
  • Odpowiedz
@Gurciak: @favien-freize: Przypomniało mi się, jak z 10 lat temu byłem w Belgradzie. W centrum miasta trafiłem na demonstrację, chociaż nie wiem, czy można tak to nazwać, jak tam chyba nawet 10 osób nie było, w każdym razie stali z transparentem w stylu, że cyrylica jest jedynym prawowitym serbskim alfabetem i rozdawali jakieś broszury. Rozmawiałem na ten temat z poznanym w hostelu Serbem. Mówił, że jak po przeczytaniu całej książki
  • Odpowiedz
@Gurciak: To ciekawe, myślałem ze w Serbii i Chorwacji używa się tego samego języka który różni się jedynie alfabetem, ale jest w pełni zrozumiały dla jednych i drugich
  • Odpowiedz
generalnie raczej tak jest, tylko jak Serbowie piszą cyrylicą, to Chorwaci chyba po prostu nie wiedzą, co jest napisane


@Gurciak: BTW czy jak Serbowie piszą alfabetem łacińskim to zapis jest identyczny jak po chorwacku czy jednak pisownia się różni?
  • Odpowiedz
taki offtop - większość tych gazet jest pisana alfabetem łacińskim, a nie cyrylicą (Serbia ma 2 alfabety), ciekaw jestem czy faktycznie cyrylica aż tak tam przegrywa w prasie (bo w internecie podobno bardzo mocno)


@Gurciak: taki offtop - ruskie litery to grażdanka, nie cyrylica
  • Odpowiedz