Wpis z mikrobloga

#programowanie #grafika #www

Da się wykonac tak stronę www żeby przykładowo belka na górze z przyciskami "strona główna", "kontakt" i tak dalej, były zrobione we flashu. Czyli że jak sobie najadę myszą to cos się tam dzieje jakies interaktywne elementy, animacje napisów i cuda na kiju, a reszta pod spodem była w zwykłym html?
  • 15
@Artysta89: tak jak kolega wyżej napisał, flash to słabe rozwiązanie, ta technologia powoli umiera i mam nadzieje, że jak najszybciej umrze i zrobi miejsce na lepsze rozwiązania.
@handler: W sumie to mnie pociąga w programowaniu - (chyba) nie ma takiej rzeczy, której nie dałoby się zrobić przy pomocy komputera. To taka magia w naszym świecie (dlatego w każdego rpg grałem magiem (◔▽◔)).
@ppawel: @handler: Nie wiem, u mnie facet na studiach uczy nas Flasha, twierdzi że to ogromnie przydatne narzędzie i jest w tym przekonujący. A uczy nas go pewnie dlatego że są to studia nie informatyczne a graficzne (artystczne). Da się w css robci wygodniej elementy graficzne animowane? Chyba nie.
@Artysta89: (#) da się, kilka brotipów

1. Robi się jedną stronę która ma działać na każdym rozmiarze ekranu względnie tak samo (pojęcie mobile jest zbyt szczegółowe)

2. Flash został całkowicie wyparty w poważnych stronach przez jquery i css

Da się w css robci wygodniej elementy graficzne animowane? Chyba nie.


2.5 chyba tak

A uczy nas go pewnie dlatego że są to studia nie informatyczne a graficzne (artystczne).


3. Nie ma znaczenia
@Artysta89: w samym css nie. Ale JS + JQuery już tak. Jak dodasz do JQuery skrypty SASS to flash może iść czyścić buty i zmieniać branżę.

Zresztą, tak jak koledzy wyżej: ta technologia umiera. Nawet adobe to zauważyło i od najnowszych wersji Flash Professionala dał natywne wsparcie dla HTML5 + JS (to się robi już narzędzie stricte pod animacje, nie pod pure flasha). A sam stawia na czystego JS + SVG.
@asdasty: @handler: @Dyzajash: Nie będę się kłócił bo nie mam pojęcia o programowaniu. Czasami mnie nachodzą myli że zajebiście by było znac jaki jeden czy dwa najpopularniejsze języki programowania ale szybko dochodzę do wniosku że to zbyt trudne (czyt. jestem leniwy) i szkoda mi życia na naukę.
Czasami mnie nachodzą myli że zajebiście by było znac jaki jeden czy dwa najpopularniejsze języki programowania ale szybko dochodzę do wniosku że to zbyt trudne (czyt. jestem leniwy) i szkoda mi życia na naukę.


@Artysta89: No i szczerze mówiąc dlatego możesz się zainteresować flashem ale - moim zdaniem - WYŁĄCZNIE dla zabawy. Bardzo szybko zrobisz coś, co coś robi, rysuje, odtworzy film, zagra muzykę, napiszesz grę / animację / odtwarzacz multimedialny