Wpis z mikrobloga

Za mną zakup pierwszych odlewek, juz nic mnie nie uratuje() mam więc pytanie do zaawansowanych entuzajstow odlewek,
Jak je przetrzymywać? Czy mogą sobie leżeć po prostu i nic sie z nimi nie stanie? Oczywiscie wiem, żeby nie trzymać ich w słońcu itd jak zwykłych flakonów ale natknąłem sie ostatnio, że trzeba je uszczelnić i nie wiem czy rzeczywiście tak trzeba.
Rozpiszcie sie jak wy je trzymacie( ͡ ͜ʖ ͡)

#perfumy
  • 17
@Nxchx xDDD Chłopie ja tu od ponad roku cisnę bekę z perfumiarzy na tym pozal się boze portalu, a Ty łykasz takie rzeczy xD Nie mam pojęcia co się robi z dekantami, ja w życiu nie wydałem na perfumy więcej niż 100 zł za flakon xD
@Nxchx: jeśli będziesz miał wątpliwości, czy flakonik jest szczelny, to taśma teflonowa na gwint i taśma izolacyjna powinny załatwić sprawę. Warto mieć w zapasie dwa, trzy puste szkła, żeby ewentualnie przelać do nich perfumy z wadliwego flakonika.
@Nxchx: sporo osob poleca teflon ale ja przeczytalem ze tasma moze dzialac odwrotnie - tasma teflonowa jest przeznaczona to gwintow metalowych ktore przecinaja ja i przez to uszczelnia tam gdzie jest przestrzen i nie rozpycha gwintu w miejscach najbardziej przylegajacych
wedlug tamtych(/tej?) osob(/y?) z tego powodu tasma w dekantach moze wlasnie powodowac nieszczelnosc, a nawet dawac poslizg, przez co szkielkom latwiej sie samoczynnie odkrecic
Jezeli nie zauwazysz jakichs ewidentnych ubytkow plynu
docina bez problemu


@drobne_na_taryfe: przyznaje ze czytalem o tym ponad rok temu, moze zgubilem czesc informacji ale mialem na pewno 2 dekanty z teflonem z ktorych plyn po prostu wypelzal na zewnatrz po tej tasmie, jak przejedziesz palcem po niej to nie czuc skroplonych perfum?
@CheapiesLover: nie, na tych zabezpieczonych ptfe nigdy mi nic nie ciekło, a zawsze sprawdzam, czy jest. Swoje zabezpieczam podwójnie, 1-2 pełne owinięcia gwintu teflonem przeciwnie do kierunku nakręcania atomizera + izolacyjna na łączenie atomizera z fiolką. Nikt się nigdy nie skarżył, że cieknie. Mam taśmę Diamond 1/2", 0,075mm.