Wpis z mikrobloga

Witajcie - wiosna słaba w tym roku ( podlasie) bardziej jesień przypomina.. trochę zielono się zrobiło więc i wiosenny pierścionek dla wybranki Mireczka- zielony Turmalin - pięknie zmieniający odcień zieleni w zależności od kąta padania światła oprawiony w pierścionku z motywami florystycznymi- wszystko wykonanie ręcznie w Platynie 950- mierabelka zachwycona :) 6k. #sebsjewellery #wiosna #bizuteria #rozowepaski #niebieskiepaski #zareczyny #platyna #handmade #reczna #rzemioslo #jubilerstwo
darkinvaider - Witajcie - wiosna słaba w tym roku ( podlasie) bardziej jesień przypom...

źródło: comment_1651141596rtU8GRQgHpVc3M8bbcQspx.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@Sandrinia: ogólnie lubię platynę - dwa razy tyle roboty co z złotem :) szczególnie jeśli chodzi o polerowanie - złoto można wykończyć. Papierem 600i na lustro wypolerowac- z palatyna to nie przyjedzie trzeba do gradacji 2000 zejść potem 3 pasty różnej ziarnistości. Do tego lutowanie w okularach uvexa bo inaczej nic nie widać i można oślepnąć:) nie powiem stylowe co widać na załączonym zdjęciu:)))))
darkinvaider - @Sandrinia: ogólnie lubię platynę - dwa razy tyle roboty co z złotem :...

źródło: comment_16511470775F2JsMgP41hL7ioxLbLSoR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@darkinvaider: haha, jubiler którego znałam bardzo mędził jak miał do zrobienia pierścionek z platyny, dlatego pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale dobrze że lubisz, kijowo byłoby mieć robotę której się nie lubi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Conscribo: nie wydaje mi się żeby jubiler oszukiwał na takim czymś. Po prostu złoto nie jest tyle warte. Cena złota próby 585 oscyluje w granicach 120 zł za jeden gram.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pedros92: a pierścionek ile ma gram? Razem z kamieniem to myślę że ponad 15

Jeśli chodzi o złoto próby 585 (a więc najpopularniejszej i najlepszej, jeśli chodzi o wytrzymałość obrączek), można przyjąć, że waga klasycznych obrączek waha się w granicach 10-12 gr, więc tyle tez powinno się mieć własnego złota, jeśli chce się obrączki wykonać z własnego kruszcu.
  • Odpowiedz