Wpis z mikrobloga

Czy znajomość języka angielskiego jest absolutnie konieczna?


@Hyrieus: tak. To praktycznie podstawa. Wszystkie materiały szkoleniowe do nauki czy rozwoju będziesz miał po angielsku. Bez niego znajdziesz jakieś podręczniki dla januszy o wymarłych językach czy inne przestarzałe gówno które wyszło z użycia 10 lat temu ale dopiero teraz ktoś wydał po naszemu.

Jak już pójdziesz do roboty to też będziesz miał zagranicznych klientów, międzynarodowe zespoły, produkty wypuszczane na międzynarodowy rynek. Dokumentacje po
@Hyrieus: to w sumie zależy co rozumiesz przez "znajomość angielskiego" - nie musisz mieć brytyjskiego akcentu i biegle używać wszystkich czasów ale rozumienie tekstu czytanego i jakaś tam komunikatywność jednak by się przydała.
A ja odpiszę inaczej. Znajomość angielskiego nie jest absolutnie konieczna, żeby się nauczyć programować. I mówię tutaj z autopsji. Angielskiego dobrze nauczyłem się dopiero gdy już pracowałem jako programista. Jednak możliwości się bardzo ograniczają a wiele drzwi bez angielskiego pozostaje zamknięta.

Po pierwsze jak już wspomnieli przedmówcy większość materiałów jest po angielsku (w tym cały stackoverflow). Ale to też nie jest tak, że po polsku materiałów nie ma. Żeby zacząć się uczyć