Wpis z mikrobloga

Statystyka w grze z trendem.
Wczoraj wrzucałem jak wyglądały statystyki dotyczące ciągu spadkowych dni na WIG20: LINK
No i teraz pytanie: Czy jak długo spada, to warto zagrać LONGA, a jak długo rośnie, to warto zagrać SHORTA?
Otóż statystyka WIG20 jednak sprzyja grze z trendem, a nie kontrowaniu.
Zatem po serii kilku spadkowych sesji (tutaj ilość pozostawię w tajemnicy) warto grać shorta na kolejne kilka dni.
Natomiast po serii kilku wzrostowych sesji warto grać longa na kilka dni.
Czysto mechanicznie zachowanie, nie dodawałem żadnego modelu zwiększania/zmniejszania ilości pozycji. Linie kapitału na wykresie.
Test na danych dziennych WIG20 od dnia pierwszego notowania, prowizję uwzględniłem taką jak byłby to kontrakt terminowy (-2 punkty na transakcję).

#gielda #inwestycje #finanse
źródło: comment_1651059166itZeByRLnFw4N66A6iZzLR.jpg
  • 10
@DJ007: No faktycznie, napisałeś, że od 1 dnia notowań. Piszesz, że "Otóż statystyka WIG20 jednak sprzyja grze z trendem, a nie kontrowaniu." A masz może te wykresy, tj. Kilkudniowy long po serii spadków i kilkudniowy short po serii wzrostów?
@teusz88: To jest właśnie ten wykres jako linia kapitału, czyl j idzie w górę, to dana pozycja zarobiła określoną wartość punktów, jak spada to pozycja traciła, jak płasko, to nie było sygnłu do otwarcia.