Wpis z mikrobloga

  • 9
1423 + 1 = 1424

Tytuł: Sezon burz
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788375781793
Wydawnictwo: Wydawnictwo SuperNova
Liczba stron: 404
Forma książki: e-book
Po raz kolejny towarzyszymy Geraltowi w jego przygodach. Nie jest kontynuacją Pani Jeziora, a historia dzieje się gdzieś w międzyczasie poprzednich książek. Pojawiają się znane i lubiane postacie jak Jaskier i mniej lubiane jak Yennefer. Dołączy natomiast wiele kompletnie nowych postaci, które wniosą pewien powiew świeżości w historię Geralta.

W książce głównym wątkiem jest poszukiwanie skradzionych mieczy Geralta. Co dość mocno komplikuje jego profesję i rozwiązywanie kolejnych problemów, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Mniej jest też paczki Geralta, bo wszystkie historie, po za wątkiem romantycznym z Koral, skupiają się na nim i Jaskrze. Mniej jest też humoru, jest dużo bardziej poważnie i "dorosło". Trochę czuć, że książka nie powstała w podobnym czasie, co poprzednie tomy, a musieliśmy na nią trochę poczekać. Niektórym ta zmiana stylu przypadnie do gustu, innym nie, ja jestem pomiędzy.

Czytało mi się ją też chyba trochę szybciej niż niektóre z poprzednich tomów, nie wiem, czy to po prostu bardziej wciągająca historia, czy coś innego miało na to wpływ, ale pochłonąłem ją od deski do deski jednego dnia.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
115/128
#bookmeter #legimi #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz
źródło: comment_1651045839zbmuFweW659bdiII69tAdV.jpg
  • 3
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.3 / 10) (13 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-03-06 - Użytkownik thus ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-02-07 - Użytkownik Xorcism ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10)
@ali3en: mi też się podobała a spotkał ją duży hejt. Argumenty przeciw do mnie trafiają, ale no dwa dni i ją wciągnąłem. To był poziom sagi więc imo wjazd na sezon burz i zachwalanie innych dzieł Sapka z uniwersum to trochę powiew nostalgii. Po prostu osoby atakujące mogą mieć już po latach zakrzywiony obraz Ukryty tekst...doskonałości poprzednich tomów. Nie ma co nikogo tu winić.
@FormalinK:
Po tej ksiazce ewidentnie widac, ze zostala sklejona z trzech odrebnych historii. Z duzym prawdopodobienstwem to byly opowiadania, ktore Sapkowski kiedys napisal, ale sam uznal ze byly slabe.

Widocznie wydawca go namowil, albo Sapkowski sam chcial dorobic, wiec wzial te stare opowiadania, troche podopisywal zeby to jakos mialo rece i nogi, i #!$%@? pora na csa.

Oczywiscie subiektywnie kazdy moze lubic co chce i moze to trafiac w jego gusta,