Wpis z mikrobloga

#eldenring
Jakieś sugestie czym mógłbym posyłać wrogów do piachu?
Gram pod FTH (70), teraz powoli dokładam do DEX (obecnie 30)
czego bym nie spróbował to zawsze z pokorą wracam do 2x NIGHTRIDER FLAIL (oba już ponad +20, Flame+Sacred).
próbowałem:
- HALO SCYTHE (+9) - wygląda pokracznie, moveset mi nie pasuje, tylko atak specjalny coś wnosi więc lipa,
- CIPHER PATA (+10) - nawet polubiłem, ale to raczej zabawka bo mielenia trashu,
- FLAMBERGE (+7) - niby spoko, ale wszelkie duże bronie noszone za uchem odpadają - nie podoba mi się!
- pobawiłem się chwilę magiem i miło wspominam GLINTSTONE KRIS (+9), no ale to INT do którego nie będę wracał.

kusi mnie spróbować:
- BLADE OF CALLING + BLACK KNIFE
- MAGMA WHIP CANDLESTICK + SMOLDERING SHIELD
- MAGMA BLADE + jakaś tarcza (albo 2x sam miecz)
- ST. TRINA'S TORCH chciałbym z tym jakoś poświntuszyć ale nie bardzo mam pomysł z czym można połączyć pochodnię (może po prostu z jakimś SEALem i zrobić takiego mnicha czarodzieja? inkantacje wydają się znaczenie ciekawsze od czarów tylko lipa, że niektóre wymagają INTa).
- są też ENVOY'S HORN i GOLDEN EPITAPH, ale w ogóle nie wiem jak się za to zabrać.
oczywiście nie wykluczam też zwykłych wichajstrów które można by zakląć pod skalowanie z FTH.

co radzicie?
ktoś już sprawdził itemki wypunktowane wyżej i może się wypowiedzieć?
może ktoś coś doda #wpiszdupy oczywiście w zakresie #eldenring ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wszelkie komentarze mile widziane bo #nudzimisie
Dwudziestydrugi - #eldenring 
Jakieś sugestie czym mógłbym posyłać wrogów do piachu?...

źródło: comment_1651043317tuzDB4JTmLoVyJ5VjdPCH6.jpg

Pobierz
  • 10
@Dwudziestydrugi:

Chyba najlepszą bronią pod faith jest Blasphemous Blade ze swoim skillem Taker's Flames.

Mając tą broń na wyposażeniu po zabiciu wroga wyleczysz się za 4%max HP (nie musisz zabić wroga akurat tą bronią, wystarczy że masz ją założoną). Dodatkowo, skill po zadaniu obrażeń leczy za 10%maxHP.

Ubijanie hord wrogów jest mega satysfakcjonujące. Ponadto, skillem łatwo jest przełamać poise przeciwników.

Acha, no i skill Taker's Flames skaluje się z faith.

Ja
@Dwudziestydrugi:
Jesteś jeszcze przed końcem gry? Pod faith bardzo fajne są Sacred Relic Sword i Marika Hammer tylko trzeba ubić finałowego bossa żeby je zdobyć. Sacred Relic Sword ma chory zasięg. Marika Hammer chyba jest ogólnie trochę gorszy ale ash of war jest piękny i satysfakcjonujący jak się go użyje w odpowiednim momencie. Żałuję, że pierwszy run zrobiłem w faith bo teraz nie mam ochoty zmieniać ( ͡° ʖ̯
Blasphemous Blade


@temp01_01: tyle dobrego słyszałem o tej borni ale się nie mogę przemóc :P
a jeśli mowa o Czarnym nożu to jeśli będzie miał zasięg lepszy niż CIPHER PATA to byłbym usatysfakcjonowany ;)

muszę w końcu spiąć dupę i wybrać się do Crumbling Farum Azula po te itemki co odblokowują Somberstony