Wpis z mikrobloga

@PanLenart: "sól powinna pozbyć się całej kolonii - wystarczy posypać ścieżki którymi wędrują mrówki duża ilością soli oraz ich gniazdo"

ja bym zmieszał sól z sodą oczyszczoną i tak zrobił, po pozbyciu się odkurzacz i wsio, to po prostu pali mrówki, one tego nie żrą
@login-jest-zajety: problem polega na tym, ze zadnego gniazda nie moge zlokalizowac. Wyglada jakby #!$%@? pod panelami albo pod listwami urzedowaly. Przewaznie laza na zlaczeniu sciany z podloga ale potrafia sie tez rozpierzchnac po pokoju. Dzieki za tipp, sprobuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanLenart: @login-jest-zajety: powodzenia z posypaniem solą gniazda mrówek xd
Mieszkanie czy dom ? Które piętro ? Mrówki, o ile to nie np. faraonki to dostają się z zewnątrz, bo nie są w stanie przeżyć tak po prostu "pod podłogą". Wytruwając kolonię i tak jest ryzyko, że pojawi się kolejna. Jak zrobi się cieplej przestaną wyłazić do ciepła ;)
Pozbądź się potencjalnych źródeł pożywienia (okruszki itp.), trafiając na źródło pokarmu będą
Kupowałem jakiś specyfik w Castoramie, takie mikro granulki, sypiesz, i one to zanoszą do gniazda, i faktycznie się wynoszą czy zdychają... Z tym, że potem są w innym miejscu ¯_(ツ)_/¯
Ale może w domu pomoże...
@aresius: mieszkanie, pierwsze pietro. Wylaza m.in. ze szpary w listwie pod drzwiami wejsciowymi. Mam zamiar ja dzisiaj silikonem zakleic. W lazience zeklejenie szpar w futrynie i listwie podlogowej pomoglo.
Spoko, allegro, a ja chcę wejść do zwykłego sklepu i szybko kupić. Kiedyś kupiłem bo nazwa fajna i nie liczyłem że jakoś pomoże i bardzo się zdziwiłem. Sęk w tym że mróweczki grzecznie zaniosły to do gniazda same i już ich nie widzialem. Może jest tam coś co w jakiś sposób je zachęca. Cena też niska była. ( ͡° ͜ʖ ͡°)