Wpis z mikrobloga

Hej mirki z #monitoring, poradźcie mi jeśli chodzi o montaż. Kupiłem kamerę wraz z puszką montażową dahua. Montaż będzie w podbitce blaszanej, na etapie budowy budynku instalator przygotował okablowanie i w planowanych miejscach pod kamery mam w podbitce zamontowane podwójne gniazda rj45. Jeśli dobrze rozumiem to kupuje krótki patchord np 30cm, wpinam się tam w gniazdo i patchord powinien trafić do puszki montażowej (w tym przypadku bocznym otworem w puszce). Problem mam taki, że wtyk rj45 nie przejdzie przez "dławik" puszki, tak aby później dławik można było skręcić i całość była szczelna. Jedyna możliwość to poprowadzenie wtyku tylko przez otwór w puszce który jest większy, pomijając dławik.
Czy dobrze rozumiem? Oczywiście można przeprowadzić przez dławik goły kabel i później zacisnąć wtyk ale jeśli by to było możliwe to wolałbym uniknąć.

#dahua #cctv #dom #elektronika #kamera #kameraip
  • 2
w podbitce zamontowane podwójne gniazda rj45

@Markness: Znaczy jak, na stałe natynkowe gniazda? W takim miejscu kamera właściwie nie potrzebuje puszki – kable zwisają z małego otworu, podpinasz kamerę i wpychasz wszystko co niepotrzebne do środka, przykręcasz kamerę i już