Wpis z mikrobloga

  • 317
Spadkowicze się zesrali bo PiS zapowiedział jakieś gówno programy które nikomu nie pomogą. Nawet wywalenie WIBORU w przypadku tych czempionow może się okazać katastrofa. Jak wszystko czego się dotykają.

Te programy to fikcja - ludzie z kredytami liczyli na realna pomoc a nie zrobienie byle czego żeby było że coś robią.

Realna pomoc :
Wprowadzenie standardów europejskich co do kredytów na stałej i lokat - zmuszenie banków do przerzucenie na te standardy swoich klientów.

Co robi PiS?
Gówno xd jak zwykle. PiS prędzej się poda do dymisji niż postawi się patologii bankowej (kredyty na zmiennej i fikcyjne lokaty).

A wy sobie dalej skaczcie do gardeł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #bekazpisu
Pobierz Ataxia - Spadkowicze się zesrali bo PiS zapowiedział jakieś gówno programy które niko...
źródło: comment_1650968802c0GdBiVJXMfEVEU7NxuDTZ.jpg
  • 25
Wprowadzenie standardów europejskich co do kredytów na stałej i lokat - zmuszenie banków do przerzucenie na te standardy swoich klientów.


@Ataxia: realna pomocą byłoby uciecie ich "pomocy" czyli rozdawanie pieniędzy na prawo i lewo dla głosów. Wtedy podnoszone stopy miały jakiś sens, ale jak #!$%@? do obiegu więcej kasy niż ucinamy stopami No to cóż
Spadkowicze się zesrali bo PiS zapowiedział jakieś gówno programy które nikomu nie pomogą.


@Ataxia: bankom pomogą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Założę się, że banki finalnie wyjdą lepiej niż obecnie. Po prostu przerzucą koszty na klientów. Ale to nie ma pomagać realnie, to ma pomagać propagandowo, więc trzeba coś "dać". Jak zwykle wszystko robione na pokaz, bo biedota nie pojmie bardziej skomplikowanych operacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Furiat: ale weź się nie wypowiadaj na tematy o których nie masz pojęcia ( ͡ ͜ʖ ͡)

Art. 3. [Lex retro non agit]

Ustawa nie ma mocy wstecznej, chyba że to wynika z jej brzmienia lub celu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Furiat: Jestem fanem państwa które spełnia swoją rolę umiarkowanego regulatora, który dba o zachowanie równowagi między obywatelami a przedsiębiorcami.

Jeśli nie widzisz problemu w tym, że ludziom odsetki od kredytów zaczynają sięgać czterokrotności pożyczonego kapitału (i rosną!) na podstawie systemu, którego wyliczania nikt nie zna i nad którym nie ma żadnej kontroli - to nawet nie mamy o czym rozmawiać bo nie rozumiesz znaczenia porządku prawnego i jego wpływu na społeczeństwo.
Wprowadzenie standardów europejskich co do kredytów na stałej i lokat - zmuszenie banków do przerzucenie na te standardy swoich klientów.


@Ataxia: Powinna być licencja na branie kredytu.
Jak jesteś prostym debilem i ledwo potrafisz przeczytać skład domestosa siedząc w kiblu, to np. tylko chwilówki do 500-5000 zł.
Zawsze można by było iść na kurs doszkalający w celu zwiększenia zdolności, na którym można byłoby dowiedzieć się jak działają różne mechanizmy oraz o
@Ataxia
@PanBulibu
Nie widzę w tym problemu, że ludziom rosną odsetki ponieważ media całe huczały od informacji, że stopy procentowe mogą sie w przyszłości zwiększyć. Przy zawieraniu umowy na kredyt też ludzie dostawali tabelkę z dokładną kwotą jaka będą musieli zapłacić na poszczególnych poziomach WIBORu. Ja znałem ryzyko i z tego powodu nie szedłem za innymi owcami po kredyt na dziuple na osiedlu deweloperskim.

Inflacja rok do roku wynosi ponad 10% to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BurzaGrzybStrusJaja:

Juz nawet nie dodam że byla możliwość zabrania kredytu na staly procent na 5 lat, ale kto by brał jak wtedy stały % to były 3% a nie 0.1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

"Panie a co ja debil jestem, żeby przy zawieraniu umowy na 30 DŁUGICH LAT brać jakieś wysokie 3%, jak w OSTATNICH 2 LATACH było niżej? HIEHIE KWI