Wpis z mikrobloga

od jakiegoś czasu, czyli miesiąca jestem posiadaczem zabawek w 22lr, patrząc to co się dzieje z cenami amunicji oraz dostępnością, odnoszę wrażenie, że sklepy tudzież importerzy sami na siebie bata kręcą. Na przykładzie amunicji 223. Stała się ona na tą chwilę tak bardzo dostępna, że jest sprzedawana w wielu sklepach wyłącznie przy zakupie broni, natomiast import zabawek w tym kalibrze wcale nie zmalał.

Zastanawia mnie kiedy nowi posiadacze pozwolenia na broń że sytuacja jest dosyć patologiczna i zmniejszy się popyt na broń w tym kalibrze, co będzie wiązało się z tym, że ta broń będzie zalegać w sklepowych magazynach i będzie generowała dodatkowe koszty w postaci podatku( nie znam się na podatkach, ale to chyba nazywa się podatkiem od stanu magazynowego).

Kolejną moją wątpliwościa, jest fakt że ani mesko, ani Grom(fabryka amunicji) nie wypuściło w tym roku, żadnej amunicji w kalibrze na Polski rynek cywilny. Gdzie w dzisiejszych czasach mogliby zarobić dużo hajsu.

Kolejny przykład amunicja 22lr, w Łodzi już taniej amunicji nie da się kupić została tylko po 60 gr w zwyż.

#bron #strzelectwo #rozmyslania #patologia #sytuacja
  • 21
  • Odpowiedz
@ShogunSdz:
Rozwiązanie jest proste -- trzeba jeszcze bardziej ułatwić dostęp do broni, żeby był jeszcze większy popyt na ammo i żeby brakowało jej jeszcze bardziej i jeszcze większej ilości osób. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ShogunSdz: Polski rynek broni i amunicji jest zwyczajnie drugorzędny dla producentów, importerzy muszą robić fikołki, żeby w ogóle dostać gdzieś tę amunicję i łapią się wszelkich źródeł, nawet najbardziej egzotycznych typu amunicja 9x19 z Macedonii czy Turcji. Komponenty do produkcji drogie, a ludzie coraz częściej nie chcą kupować amunicji w takich cenach, jeżeli nie muszą. Niemniej cen to ten detaliczny spadek popytu nie zmniejszy, bo na strzelnicach jest ogromne ssanie na
  • Odpowiedz
@kidnice: możesz coś powiedzieć o różnicy w cenie belotki bo tego nie zauważyłem.
A tak btw. to że muszą robić fikołki to co w tym dziwnego. W Usa też tak się dzieje gdy są jakieś problemy w społeczeństwie. Kumpel się śmieje, że dzieki temu może porównać amunicje z innych krajów. Dzięki czemu gdy nadejdą normalne czasu cena ammo może być niższa.
  • Odpowiedz
@ShogunSdz: w sklepach leżała ostatnio belotka po 1,85-1,90 a wczoraj widziałem, że jakiś sklep wrzucił po 1,60. Cena oczywiście nadal jest absurdalna, (zwłaszcza jak sobie przypomnę, że dwa lata temu kupowałem po niecałą złotówkę) ale to zawsze trochę taniej na dużym wolumenie. No i niestety to nie tylko u nas tak, pudełko hollow pointów 9x19 beloty w Czechach obecnie kosztuje 100 pln. Sklepy nas nie dymają bo same kupują dużo drożej,
  • Odpowiedz
@kidnice: należałoby też porównać wysokość pensji jaką sie miało 2 lata temu a jaką teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W mojej wypowiedzi chodziło mi o to że nie rozumiem podejścia importerów:
- amunicji mniej, ale karabinków ciągle tyle samo...
Ale ja nie jestem właścicielem żadnego sklep więc informacje o podaży broni biorę z postów sklepów reklamujących sie na Facebooku.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShogunSdz: sytuacja z 9para pomału się stabilizuje to może i .223 wróci do normy. Mnie ten deficyt skłonił do zajęcia się elaboracją, szczególnie że mam tez plany na bardziej egzotyczne kalibry w przyszłości. Za 2-3 tygodnie powinienem już być w stanie rozpocząć produkcję na własny użytek.
  • Odpowiedz
@astrogator: kolega wpłacił zaliczkę za cztke dajmy na to w czwartek w piątek weszedł nowy cennik, przyjechał w poniedziałek po pistolet, panie 700 zł drożej bo nowy cennik jest.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Podstarzaly_Mandalorianin: z komponentami też lipa, najgorzej chyba spłonki ale na kilka miesięcy mam zapaśnik. Jak się wszystko ułoży to powinienem kręcić kulki .223 w granicach 1,60-1,70. Wątpię żeby fabryczna staniała poniżej 2,50 nawet jak już wróci na półki.
  • Odpowiedz
@ShogunSdz xD dokładnie taką sytuację miałem. Wpadłem po drodze do sklepu popytać o ammo to dostałem info że nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Ale chętnie sprzedadzą mi takie i takie zabawki. Jak zapytałem po co, jak nie ma ammo - dostałem odpowiedź że kiedyś będzie i głupi uśmiech
  • Odpowiedz
@zwierzu90: taaa kiedyś będzie, jak już Usa z ruskimi grożą sobie atomówkami to tak, będzie jak zostanie wymyślona od nowa ... xD po prostu zastanawia mnie czy sklepy w PL mają tak ujową siłę przebicia, i nie pójdą do Mesko czy do innej fabryki amunicji i nie złożą zamówienia grupowego ? Kurde złoty czas byłby dla nich, oczywiscie nie za 10 zł czy tam 6zł. Ale magicznym progiem cenowym byłoby 3.5.
  • Odpowiedz
@ShogunSdz albo beton albo nie ma zgody z góry. Zresztą to co na rynek trafiało z mesko to słaba jakość była i spłonki korozyjne więc nie wiadomo czy lewą partie na rynek pchnęli czy po prostu inaczej nie umieją. A za 3,5 to chyba wojsko bierze od sztuki 223 właśnie z mesko
  • Odpowiedz
rtie na rynek p


@zwierzu90: u mnie w łodzi jak było amko po 3.5 to w przeciągu tygodnia się rozeszła. Każdy kupił po paczuszkę lub 2 i się rozeszło. Ale trzeba przyznać ze to były ciężkie kulki 69gr więc aż tak to nie bolało :)
  • Odpowiedz