Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witam czy jak mam holenderskie konto ale mieszkam w Niemczech to czy następujące opcje są dostępne?

1. Wypłatę dostaje na holenderskie konto.

2. Opłaty jak internet, siłownia, czy inne pierdoły mogą mi pobierać z holenderskiego konta?

#emigracja #niemcy #holandia
  • 17
@M83_ ta, MasterCard, Visa etc powinno przejść, ale jak oni będą wymagać DE IBAN to lipa, zalerzy od kaprysów firm, dlatego też nie mogę dać Tobie 100% gwarancji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RedNews: Niemiecka bankowość to kpina. AOK przez przypadek zajęło mi 10 tys euro i musiałem to odkręcać ponad miesiąc. Czytałem że jak ma się konto w innym kraju to Niemcy nie mogą nic zrobić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RedNews: nie mogą jak mam konto w innym kraju, skoro jesteśmy w unii to dlaczego nie mogę w niemieckim urzędzie wyrobić polskiego dowodu?
@M83_: jeśli zezwalasz na obciążenie konta (Lastschrift), to nie ma znaczenia w jakim kraju UE jest bank, kasę ściągną z każdego bo przecież wyraziłeś zgodę. co do twoich pytań 1 i 2 to tak, muszą się zgodzić, zapadały już orzeczenia sądów w takich sprawach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@forest23: Raczej nie wyrażałem zgody jak AOK zablokowali mi konto i zrobili pfandung na 10k. Sądzę że jak będę miał konto w Holandii to nie mają takiej możliwości. Ubezpieczenie opłaca mi mój pracodawca nie ja.
@M83_: za kobyle jaja nie siadł Ci komornik na konto(na zlecenie AOK), teraz widząc w systemie brak konta, przy takiej ewentualności komornik od razu zwróci się do pracodawcy i zajmie Ci część wypłaty XD. Brak konta w de utrudnia wiele, im dłużej tutaj bedziesz tym lepiej to zrozumiesz. Dodatkowo dochodzą dojazdy do placówki banku w nl.
@M83_: nie zarejestrujesz auta, problemy z lastschrift, w razie awarii musisz jechać do nl, limit wypłat, zapewne płacisz za wybranie gotówki, problemy przy ewentualnym kredycie itp. Tyle obecnie przyszło mi do głowy, oczywiście nie każdemu to musi przeszkadzać. Co kto lubi.