Wpis z mikrobloga

Właściciele bezwartościowych NFT Bored Ape stracili miliony po ataku hakerskim

https://www.wykop.pl/link/6632857/wlasciciele-bezwartosciowych-nft-bored-ape-stracili-miliony-po-ataku-hakerskim/

Po ataku na rynek jednego z najpopularniejszych NFT - Znudzone Małpy w końcu osiągnęły swoją realną wartość: zera dolarów.


#technologia #kryptowaluty #nft #blockchain #gielda #inwestycje #mikroreklama
Pobierz jaqqu7 - Właściciele bezwartościowych NFT Bored Ape stracili miliony po ataku hakersk...
źródło: comment_1650959461CK43yuWkOFIiKOaNyqHTtt.jpg
  • 41
@JC97: Jeszcze nie słyszałem dobrego pomysłu na wykorzystanie NFT, większość pomysłów opierająca się na niewymienialności kuponów/tokenów nie zyskuje nic na decentralizacji. A w przypadku dodatków do gier online, to już w ogóle idzie w przeciwnym kierunku. Nie widzę powodów, dla których np. Axie Infinity nie stosowało tego samego modelu co MTG Online poza opychaniem ludziom powiązanej z grą kryptowaluty.
@jPaolo2: A co uważasz o wykorzystaniu tego do zapisywania historii pojazdu (Alfa Romeo Tonale)? Generalnie bazy takie istnieją, ale zawsze opierają się o wiele źródeł, często niepełnych. Wydaje mi się, że jest tu potencjał jeśli powstałby w branży standard na zapisywanie tego typu informacji, a decentralizacja mogłaby pomóc potem w odczycie, bez konieczności posiadania wtyk w ASO itd.
Generalnie bazy takie istnieją, ale zawsze opierają się o wiele źródeł, często niepełnych.


@JC97: a kto będzie mógł tam robić wpisy i kto bedzoe utrzymywał infrastrukturę? Dokladne te same rzeczy można zrealizować bazą danych. Te technologia nie ma nad nią zalet.
@Polanin: w jaki sposób kupic krypto bez wpłaty tego miliona na konto bankowe? Jak wplacisz to ujawnisz swoj przychod.

Poza tym do tego planu nie potrzeba nft. Można powiedzieć ze krypto kupilo sie lata temu za pol darmo albo wykopalo i poprostu zadeklarowac przychód ze sprzedaży i zapłacić 19 proc podatek od zyskow kapitałowych. Po co kombinowac z nft?
@attyla7: Na pewno znasz na to odpowiedź, ale zdam to pytanie: czy da się kupić krypto bez giełdy? Poza tym nie siedzę w temacie, więc na pewno są sprytniejsze sposoby niż ten co opiszę dalej. Do tego jeśli ja moge wymyślić coś w 3 minuty, to eksperci maja takich pomysłów na pęczki. Załóżmy jednak, że nie masz jak kupić krypto poza giełdą. Skupujesz krypto przez słupów. Dajesz im np. gotowkę, proponujesz
wypranie bedzie kosztowalo pewnie 1/4 kapitału. To troche sporo imho


@attyla7: To nie moja tematyka, ale jeśli dobrze kojarzę to przy takich kwotach koszty wyprania pieniędzy na poziomie 25% nie są wysokie. To działa na innych zasadach niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Do tego bezpieczeństwo (dla piorącego) wydaje się być dość wysokie.