Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam kombinezonu skórzanego. Niestety problem polega na tym, że jestem chudszy niż ustawa przewiduje. Do tego mam dosyć długie ręce i nogi i 182cm. Po przymierzeniu dwuczęściowego kombi shimy dopóki stałem to rozmiar 46 pasował całkiem dobrze (co prawda rękawy i nogawki kończyły się bardzo wysoko ale jakoś to się maskowało butami i rękawicami).

Problem pojawił się jak przysiadłem do motocykla. Zginanie nogi powoduje, że ochraniacz zostając na kolanie, zsuwa mi spodnie z tyłka i krok schodzi tak nisko że do zbiornika na moto brakuje mi z 10cm. Co poradzić? Czy zostaje mi już tylko albo opcja przytycia ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo przedłużane dainese za mln zł?

#motocykle #kiciochpyta
  • 8
@zaczalem_cwiczyc: Przymierz sobie Dainese i Rev'it, poszukaj sobie też Rebelhorna. Aha, i w przypadku Shimy, spróbuj sobie pomierzyć kilka różnych modeli, bo mają różne kroje i jak STR nie będzie Ci pasował, tak może np. Bandit Ci podejdzie.

Niestety, ale bycie "gibonem" wiąże się z tym, że bardzo prawdopodobnie spodnie i kurtkę będziesz musiał dobierać od różnych modeli, albo czekać wieki na wersje przedłużane.

Ostatnio kupiłem komplet Rev'it Ignition 3, na
@zaczalem_cwiczyc: 73kg/184cm here. Kupiłem jednoczęściowy, używany Dainesse 98. Ogólnie z tymi rozmiarówkami zajebiście ciężki temat do ogarnięcia.

Kombinezon leży prawie idealnie, ewentualnie mógłby być minimalnie grubszy (w sensie szerszy), ale podczas jazdy nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Jak ważysz tyle co ja lub mniej ode mnie to porozglądaj się za takimi rozmiarówkami. W polsce jest problem z tymi przedłużanymi wersjami, ale na OLX latało kilka sztuk, do tego możesz zamówić z zagranicy