Wpis z mikrobloga

Szczerze mówiąc to mi się nie chce, ale coś w środku mi kazało:

Weekend pod znakiem Byka (to pewnie przez to, że obecnie znak zodiaku byka króluje), wiec pozostaje pytanie co wyciągnęły auta Red Bulla lub z silnikiem RBPT?

Max Verstappen: Wielki Szlem - wygrane kwalifikacje, wygrany sprint, wygrany wyścig i był na prowadzeniu każdego okrążenia, najszybsze okrążenie. Jedyne co mógł poprawić to prowadzenie każdego okrążenia w sprincie.
Perez - fenomenalny starty, świetne wyprzedzenie Leclerca po jego pit stopie oraz pewne P2. Brawo Checo.
Tsunoda - mocny wyścig z 12 miejsca kończy na P7, cenne punkty. Kilka ładnych manewrów.
Gasly - 35 okrążeń broniąc się przed 7-krotnym mistrzem świata. No dobra - Gasly wypadł najsłabiej.

Wszystkie bolidy z silnikami RBPT dojechały do mety, pierwszy raz w sezonie..


Ferrari dzisiaj bardzo pechowo. Duet Karolów zaprezentował pełny wachlarz odpadania, tzn Carlos z nie swojej winy i Charles rozbijania się ze swojej. Dobrze, że nie było dwóch DNFów, a dla dobra widowiska trochę szkoda, że to Monakijczyk dojechał zamiast Hiszpana.

Russell - cóż, patrząc po Gekonie to przegrana Kubicy przy tamtejszych problemach finansowych Williamsa to żadna ujma. Brytyjski talent prezentuje bardzo wysokie umiejętności za kółkiem Merca i oby tak dalej, a pojedynki tercetu Leclerc - Russell - Verstappen mogą stać się czymś wyjątkowym w najbliższych latach.

Kolejny wart wspomnienia to kapitalny pieski przyjaciel - Valtteri Bottas. Fajnie zobaczyć go poza Mercem, a do tego z możliwościami dobrej, solidnej jazdy.

Kończąc podsumowanie wyścigu od tej strony to pytanie brzmi co dwa Astony robiły w punktach?


Ciekawostki mniejsze i większe.

1. Po 4 wyścigach każda stajnia ukończyła chociaż jeden wyścig na w punktach.
2. Max Verstappen wygrał każdy ukończony wyścig w sezonie 2022
3. Red Bull zgarnął drugą największą zdobycz punktową w trakcie jednego weekendu wyścigowego w historii F1 - 58 punktów. Obecne top 4:
Williams, 66 points. 2014 Abu Dhabi GP
Red Bull, 58 points, 2022 Imola GP
Mercedes, 50 points, 2014 Abu Dhabi GP
McLaren, 45 points, 2021 Italian GP

5. Ostatni raz Lewis Hamilton został zdublowany w 2009 roku podczas GP Wielkiej Brytanii, ukończył tamten wyścig poza punktami. (Uwzględniając tylko wyścigi zależne od jego czystego tempa).
6. Max Verstappen zdobył swojego drugiego wielkiego szlema, jest to już druga taka zdobycz w tym roku. Pierwsza należała do Charlesa Leclerca z Ferrari.

#f1 #f1postrace
A.....7 - Szczerze mówiąc to mi się nie chce, ale coś w środku mi kazało:

Weekend ...
  • 32