Wpis z mikrobloga

Skrzynka w nowym mieszkaniu z FFTH (światłowód do mieszkania).

Mam 2 pytania do kogoś kto ogarnia takie instalacje:

1. Dlaczego są dwa porty światłowodowe (oznaczone B i H)? Możliwość podłączenia do 2 różnych ISP?

2. W mieszkaniu są łącznie 4 gniazdka w ścianach na RJ45.
W takim razie jak router światłowodowy miałby się z nimi łączyć, skoro w skrzynce jest tylko jedno gniazdko RJ45 i 2 kable?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to gdzieś powinien być switch, ale w skrzynce go nie ma jak widać.

Koncentryki pod TV mnie nie interesują.

W komentarzu bonus ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#siecikomputerowe #swiatlowod #ftth #internet
przegrywamprzezmiasto - Skrzynka w nowym mieszkaniu z FFTH (światłowód do mieszkania)...

źródło: comment_1650814326Zjobi4rEgmEgGlPjWkezHN.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
1. Dlaczego są dwa porty światłowodowe (oznaczone B i H)?


@przegrywam_przez_miasto: pewnie akurat taka kasetka była. Albo być może faktycznie pod różnych operatorów zrobione.

W takim razie jak router światłowodowy miałby się z nimi łączyć, skoro w skrzynce jest tylko jedno gniazdko RJ45 i 2 kable?


@przegrywam_przez_miasto: Przewody z tych gniazdek powinny tam być też zarobione na patchpanelu, trzeba do nich dokupić switcha. Albo router z wbudowanym switchem. Być może
  • Odpowiedz
2. W mieszkaniu są łącznie 4 gniazdka w ścianach na RJ45.


@przegrywam_przez_miasto: albo 3 są niepodłączone, albo elektryk podłączył równolegle, albo jeszcze inne cuda ( ͡ ͜ʖ ͡)

1. Dlaczego są dwa porty światłowodowe (oznaczone B i H)? Możliwość podłączenia do 2 różnych ISP?


@przegrywam_przez_miasto: 2 światłowody, tak samo jak 2 ethernety idą do srzynki łączeniowej pewnie w piwnicy, tam operatorzy mogą je podpinać do
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: 2 porty swiatlowodowe sa dlatego ze ten swiatlowod ma wewnatrz 2 wlokna. Gdybys otworzyl gniazdko swiatlowodowe (czego nie radze ze wzgledu na to, ze roznie moga byc te wlokna wylozone w srodku i przy zamykaniu mozesz je zlamac) to zobaczyl bys wlasnie dwa wlokna - niebieskie i pomaranczowe. Zazwyczaj jest to jako zapas - jesli przy instalacji jedno wlokno jest gdzies uszkodzone albo zle pospawane to wykorzystuje sie drugie aby
  • Odpowiedz