Wpis z mikrobloga

Rachunek #enea za ostatnie dwa miesiące to...4400zł - w domu duza kuchnia, duża rekuperacja, oświetlenie ogrodu. Postawiłem sobie teraz za cel zejście co najmniej do połowy tej wartości. Pierwszy pomysły to gniazdka smart zeby pomierzyć zużycie i sprawdzić co najwięcej zużywa. W jaki system wejść? #zigbee #xiaomi ?
Czy w rozdzielni mogę podłączyć jakieś urządzenie które monitoruje zuzycie danego obwodu? Bo np. nie wiem ile ogrod zuzywa pradu...

#prad #smarthome
bylembordo - Rachunek #enea za ostatnie dwa miesiące to...4400zł - w domu duza kuchni...

źródło: comment_1650791298SD5GFUHd1ZgipdJ3EMXDAJ.jpg

Pobierz
  • 29
Czy w rozdzielni mogę podłączyć jakieś urządzenie które monitoruje zuzycie danego obwodu? Bo np. nie wiem ile ogrod zuzywa pradu...


@bylembordo: Mozesz. O ile masz miejsce i dobrze zrobiona rozdzielnie.
Sa liczniki montowane na szynie ts (tak jak "eski")

Co do gniazdek to ja uzywam takich "przskoczek". Jednej do ekspresu do kawy w kuchni a drugiej do lampy w sypialni. Oprocz funkcji "zal-wyl" z telefonu masz mozliwosc ustalania haronogramu kiedy same
gorzki99 - > Czy w rozdzielni mogę podłączyć jakieś urządzenie które monitoruje zuzyc...

źródło: comment_1650791736LyM22KtL3OuQyIdtpgd22v.jpg

Pobierz
@bylembordo: Chryste Panie to myślałem że takie rachunki są jak kopiesz kryptowaluty w domu ja w mieszkaniu płace 250 za dwa miesiące wiadomo że to inny metraż ale taka różnica?
Dosc przyjemne w konfiguracji i obsludze.


@gorzki99: a do tego jest aplikacja? Bo zigbee ma calkiem przyjemna aplikacje - pokazuje wykres zuzycia, mozesz ustawic harmonogram, zdalnie wlaczyc i wylaczyc gniazdko
a do tego jest aplikacja? Bo zigbee ma calkiem przyjemna aplikacje - pokazuje wykres zuzycia, mozesz ustawic harmonogram, zdalnie wlaczyc i wylaczyc gniazdko


@bylembordo: Czyli dokladnie jak w tym moim. Apke instalujesz z google play.
system tasmota- co to jest?


@bylembordo: Nie mam pojecia co toto :)

Ja kupilem - zainstalowalem apke i dziala. A na jakim systemie to juz zero pojecia :P

Mozna grupowac (np kilka w "sypialnia" czy "kuchnia", calosc w "dom" itp) I mozna odpalac "z daleka" czyli nie musisz byc z telefonem w zasiegu swojej wifi zeby odpalic.