Wpis z mikrobloga

Uwielbiam jak wiekszosc mowi, ze za spadki netflixa odpowiedzialna jest spadek liczby uzytkownikow, bo netflix wydal taki oficjalny komunikat, wiec tak musi byc :D A co maja powiedziec? Ze sie zagubili z przesadna poprawnoscia polityczna i wydaja w kolko te same gnioty na jedno kopyto tylko z inna nazwa?

Jestem spolecznie mocnym lewakiem i cieszy mnie, ze promuje sie rownosc i akceptacje LGBT i people of color, ale nie w kazdej doslownie kazdej produkcji... Np. serial Sex Education jest idealny do tego, ale wciskanie tej samej papki w kazdym serialu jest mocno na minus.

Wiem, ze probka mala, ale z rozmowy z lacznie 8 znajomymi: 1 uzywa dalej netflixa na swojej subskrybcji, 6 (lacznie ze mna) zrezygnowalo ze wzgledu na slabe produkcje, 2 zaczely dzielic konto z kims innym.

Pisze to jako osoba, ktora ma Amazon Prime, Disney+, NowTV i wczesniej Netflix, bo wszystkie subskrybcje lacznie miesiecznie to max 40 minut pracy. Jakos z innych nie zrezygnowalem, tylko z netflixa.

#gielda #netflix #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 11
@kamil-wasniewski: xD no właśnie dlatego inwestorów obchodzą treści jakie produkuje netflix bo na tej podstawie stwierdzają czy uda się platformie sprzedać swoje produkcje i wypracować zysk czy zwyczajnie ludzie nie będą tego chcieli oglądać i zrezygnują z subskrypcji. Inwestorzy doszlo do wniosku, że platforma nie rokuje dobrze skoro doszlo do wyprzedaży akcji i spadku kursu. Giełda dyskontuje przyszłość.
@vilay: mi ogólnie jakieś takie promowanie tych lewicowych idei nie przeszkadza. Ale przeszkadza mi psucie filmów i seriali pod płaszczykiem tych idei albo wręcz robienie z nich motywów przewodnich na siłę. Tak popsuło na przykład całkiem niezły serial News Amsterdam, w którym zaczęto wciskać na siłę kit o patriarchacie i krzywdzie kobiet oraz czarnych.

Zrezygnowałem z Netflixa, bo nie mam po co za niego płacić - brak porządnych filmów i seriali.
@kanciak12: Liczba subskrybentów nie chce rosnąć i nie wydaje mi się, aby było to spowodowane treśćmi, a tym że łatwiej dzielić się kontem Netflix, niż chociażby Amazonu. Stąd wiele osób na ma potrzeby opłacania swojego wlasnego konta, zwłaszcza że przy droższym pakiecie można spokojnie oglądać na kilku uzadzeniach jednocześnie i podzielić się rachunkiem ze znajomymi.
@kamil-wasniewski: dokładnie, ja sam korzystam z cudzego konta ale nie wykupie subskrypcji bo od miesiąca zajrzałem tam dwa razy i nic ciekawego nie znalazłem. Jakość treści się liczy, co do wątków lbgtqwerty- za dużo to i świnia nie zje.
@kanciak12: Teraz wychodzą nowe odcinki "Better call Saul" i od czasu do czasu można znaleźć coś dobrego.
Wydaje mi się, że Amazon ma uboższą ofertę video, ale rekompensują to inne zalety konta prime.
Jednak wciąż korzystasz z Netflixa, tylko wspólnie ze znajomymi.
Ja się dziele moim kontem z rodziną.
Baza płacących użytkowników Netflixa przez to nie chce rosnąć, bo ludzie udostępniają swoje konta i odbija się to mniejszymi wpływami dla spółki.
Ze sie zagubili z przesadna poprawnoscia polityczna i wydaja w kolko te same gnioty na jedno kopyto tylko z inna nazwa?


@vilay: xDDDDD

W biznesie nikt nie patrzy na to, co kto promuje o ile się sprzedaje. FAANGAM spadł, ponieważ jest w dużej mierze przewartościowany.

Sorry, ale jaki biznes widzisz w Netflixie, który by uzasadniał taka wycenę? Platformę streamingową jakich wiele ja widzę, i to z umiarkowanie interesującymi produkcjami (jak kurde