Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Tez #!$%@? ten system szkolnictwa ktory promuje zjebow bez skilla?

Ludzie z predyspozycjami jak np ja nie uczyli sie wcale albo poswiecali z 1h na przeczytanie cslego rozdzialu dzien przed sprawdzianem. A psy sie kuły tygodniami i potem dostawali podobne oceny xD

Nie mowiac juz o latwo dostępnych sciagach. 0 wysiku, #!$%@? nauczyciel i ktos mial 100% na max ocene. Przynajmniej na fizyce czy matmie mozna bylo sie posmiac bo to juz nie dzialalo xD

#szkola #pytanie
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@howtowisnia: @szymon465: nie chodzi o mnie, a o system ktory by preferowal skilla xD

Dopiero na studiach. Dwa razy na kilkadziesiąt kursow kursów trafił sie lepszy system w którym przed zajęciami na ćwiczeniach (przedmioty matematyczno informatyczne) deklarowało sie czy zrobiło sie w domu zadania(ktore) . A pozniej losowo (tak zeby kazdy byl przynajmniej raz) szło sie do tablicy rozwiązać zadeklarowane zadanie. Jak sie ogarniało i bylo widać ze ktoś umie
@NewBlueSky: no i czym się różni to, że ktoś mógł się nauczyć na pamięć tych ćwiczeń, a tym, że ktoś test? To jest system, który preferuje skilla? Faktycznie, jak ktoś nie ogarnia czegoś w godzinkę to ma 0 skilla i powinni go #!$%@?ć, bo się musi uczyć XD jeszcze określanie tego jako psy, no zajebiste podejście ogólnie, musisz być strasznym geniuszem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@howtowisnia: no tym ze prowadzący zadaje pytania widzac jak komus sprawnie idzie. Normalnie pyta sie skad sie to bierze. Na sprawdzian ktos nauczylby sie bez myslenia to robić. A na takim tescie praktycznym widać kto umie a kto nie.

Jak kros jest uczciwy to ma szanse zdac na swoja ocene na te 50-60% co umie i dostać ta 2/3 (zalsznie od stopnia szkoly). A nie ze sprawdzian i loteria.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kamilo67: właśnie odwrotnie, bo lepsze osoby sie nie kuja. Robia zadanie (przypominam ze to studia z informatyczno matematycznymi przedniotami wiec trzeba rozumieć vo sie robi a nie wkuwac) i mozna ocenic czy ktos nieskillowo sie wykul czy umial.
@Kamilo67: No szczerze ja się przyznam do kujonizmu pod przymusem. Jestem do tego zmuszany, bo rodzice to wolą, żeby mieć 6.00 niż dużo wiedzieć. System pytania jest łatwy to jak ja raz na ruski zadania nie miałem to #!$%@?ło średnią jak wóda- tyle po to #!$%@? i tak zawsze wychodzi. Praca domowa ma mały wpływ na edukację, ale Pan Czerniak musi.