Wpis z mikrobloga

a wiesz w ogóle kto to był de Gaulle?


@PMNapierala: Według starego Kisiela (Stefana) de Gaulle by bufonem i idiotą, który swoimi działaniami legitymizował na scenie międzynarodowej nieludzki reżim komunistyczny.
Wobec francuskiej antyamerykanskości (pamiętne uznanie rządu komunistycznego Chin wbrew stanowisku USA) nie sposób się nie zgodzić z tą opinią.
Obrona "francophonie" to nic innego jak brudna polityka neokolonialna żabojadów.

ps. Proszę z rezerwą podchodzić do tego co ludzie piszą na wykopie.
Słuchałem co mówił od lat i doskonale znam jego defetystyczne, fatalistyczne tezy, którymi niejednokrotnie podważał jedność NATO, sugerując, że w przypadku konfliktu porzucą nasz region.


@GhostTrick: wskazywał na:
-wyzwanie w postaci Chin na Pacyfiku i (za ekspertami z USA: https://www.heritage.org/defense/report/the-measure-superpower-two-major-regional-contingency-military-the-21st-century ) wskazywał na ograniczone zdolności USA do prowadzenia dwóch pełnoskalowych konfliktów jednocześnie.

-różnice interesów występujące wewnątrz sojuszu, co akurat wojna na Ukrainie bardzo dobrze udowodniła i sam się do tego odnosisz:
@selflessness: ok. ja odsyłam do moich filmów zwłaszcza recenzji 2 książek JB i do krytyki ANW choć teraz leniwy czas na uczelni to jednak aż tyle czasu nie mam by wszystko tu znowu wypunktowywać. W każdym razie jak widzicie jestem gotów rozmawiać z Wami i nie obrażam się o byle co, choć taką mam opinię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PMNapierala: za to Ty się idealnie wpisujesz w zapotrzebowanie wykopków na kolejnego guru. Jednak spodziewaj się wkrótce sponiewierania, wiatr się zmieni.
Ty teraz nie przedstawiasz poglądów Bartosiaka, tylko zaczynasz wchodzić w jego buty i rozmawiać ze mną o Chinach itd. Możemy sobie rozmawiać i podyskutować, ale to nie jest w temacie.

Rozmawiamy o tym jaki przekaz prezentował przed konfliktem, a był on wielowarstwowo błędny.


@GhostTrick: Nie wchodzę w jego buty, tylko przedstawiam streszczenie poglądów w tym temacie. To całe "wątpienie w NATO" na wschodniej flance wynikało właśnie z powodu Chin i fizycznie
@PMNapierala: mi się wydaje że ten cały Napierała się zesrał o bartosiaka bo pierwszy rozpropagował geopolityke. Jak każdy popularyzator poszedł na skróty trochę przekłamał. Ale zarobił i porwał ludzi a akademiki jakże zawsze nie xD
@szarytusz: nie chodzi mi o forsę, to już jakieś Twoje projekcje może Ty kochasz forsę tak bardzo, że myślisz, że każdemu tylko o nią chodzi. Chodzi mi o Polskę i manipulacje bartosiaczane. Dlatego nie odpuszczam. Projekt ANW jest zagrożeniem dla budżetu wojskowego tak teraz potrzebnego , który nie powinien byc marnowany na fanaberie. Mam nadzieję, że #bartosiak zajmie się tym kosmosem czyli NICZYM bo Polska nie ma nic kosmicznego i będzie