Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Tak sobie pracuje i szukam auta i w sumie uzbierałem już więcej niż myślałem. Więc mogę sobie kupić jakieś autko do 35/40k(40 to max maxow. Po prostu szkoda mi pieniędzy) co myślicie o goście freemount? Duże autko. Dość tanie. Na Autocentrum bardzo dobre opinie. Silnik diesla polecany. Plastiki i w ogóle jakoś wykonania taka nie najlepsza bo fiat i tani. Ale oceny ma bardzo dobre. Chciałbym autko z dużym prześwitem na ryby np. Często jest problem z dojazdem. Typowo weekendowe autko. Duży minus że za bardzo nie ma wersji 4wd. Tylko z napędem na przód a już na pewno w moim budżecie są głównie takie tylko xd waham się też nad Mitsubishi Outlander 2010 po lifcie. Bardzo ładne autko. Z minusów to w tym budżecie silnik 2.0 d di który ma średnie opinie. Napęd 4wd więc spoko. Dużo bardziej surowy w środku. Za dużo aukcji też z nim nie ma. Utrzymanie pewno też sporo droższe. Na korzyść fiata przemawia też możliwość położenia siedzeń na płasko więc spanie będzie bezproblemowe. W outlanderze zmieszczę się na fuksie o ile w ogóle. Jakie macie opinie. Co wziąć? Chce wersję 7 osobowa bo czasem z ekipą jedziemy gdzieś za miasta na ognisko czy coś. Ten kawałek przemęcza się w 3 rzędzie siedzeń. Znacząco to podnosi użyteczność auta xd plus fiat ma nawigacje itd. Co byście wybrali?
No i chciałbym kiedyś takim autkiem Europę objechać więc przestronność jest dość ważna.
#pytanie #motoryzacja #samochody #podroze #podrozujzwykopem
  • 8
@Simfecstio: Silnik w Journey'u (blizniak) to jak dobrze pamietam 2.0 TDI od VW ze wszystkimi wadami i zaletami.

W srodku tak sobie. I najgorsze: bardzo kijowy automat

Outlander (i blizniaki) beda sporo lepsze. Tansze w zakupie, serwisie, trwalsze i lepiej sprzedawalne.
@bigger w fiacie są inne silniki. To właśnie Outlander ma 2.0 od VW. I Outlander tańszy w serwisie? Niestety jest ich malutko. W zasięgu 150 km ode mnie jest tylko jeden. I to bliżej 150 km...
@Simfecstio: Dawno nie mialem zadnego, ale one mialy chyba 2.0 HDi.

Nie pamietam juz dokladnie, bo sporo ich mi przez rece przeszlo.
Silniki nie sa problematyczne. Skrzynie we Freemontach/ Journeyach juz niestety tak.

Poszukaj blizniakow: C-Crossera i 4007

Latwiej tanio kupic, ale trudniej sprzedac.
@bigger: W sumie maja opinie lepsze niz outlander xd ale jednak outlander po tym lifcie jakos super drogi nie jest a duzo ladniejszy. No i w sumie outlander dużo popularniejszy. Ah sam juz nie wiem xd ja jebix