Wpis z mikrobloga

Jak to jest z #popc? Mieszkam na #wies, światłowód położony 2 lata temu wzdłuż drogi i od tego momentu cisza. Co prawda mam internet mobilny który działa spoko, ale światło to jednak światło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzie mogę szukać informacji? Wykonawca linii światłowodowej będzie posiadał jakąś wiedzę? Z tego co pamiętam to tylko światło położyli wzdłuż drogi, domów nie podpinali

#podlaskie #internet
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@mango2018: na jakichś stronach, bodajże UOKiK znalazłem kto jest wykonawcą, nawet kiedyś coś pisałem do nich. Według tego co mi pisali to już od dawna powinienem mieć światło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@matibu06 są opoznienia w #!$%@?, u mnie w lubelskim 2 lata temu mieli do domów podłączać, jest juz 3 czy 4 firma na terenie gminy która to robi i jeszcze połowy nie zrobili...
  • Odpowiedz
popc to totalny burdel informacyjny, dowiedzieć się czegoś konkretnego, to powodzenia, szczególnie jak jesteś w rejonie gdzie beneficjentem jest orange, może inne firmy lepiej informują, ale orange to dramat.
  • Odpowiedz
@mango2018: Co ty bredzisz, gmina nie dostaje dofinansowania tylko konkretna firma. Firma dziala na terenie gminy i moze od nich dostawac zgody na zajecie pasa drogowego, gmina nie dosatje zadnych pieniedzy.
@Cisiur: xD to jakby tylko inea i orange robili projekty popc?
@matibu06: Co to za firma? Nic konkretnego nie napisales, nie kazda firma ktora budowala sieci POPC sprzedaje swiatlowod, czasami tylko buduja infrastrukture a internet kupujesz od Orange,
  • Odpowiedz
  • 3
@matibu06 całe to popc to burdel na kółkach, nie wyrabiają się z terminami, większość prac miała być skończona do końca 2020 XD
Wg raportu wykonania popc zrobili małą część planowanej sieci,
Teoretycznie jest Strona
Wyszukiwarka.uke.gov.pl
Ale w moim regionie pokazuje stan na koniec 2020, nie wiem czy gdzieś są aktualniejsze dane

Szukałem informacji, czy są planowane kolejne projekty w sieć, pisałem do nexery (główny budujący sieć w regionie) i nic nie wiedzą
  • Odpowiedz
@bn1776: Juz nie pamietam dokladnie ale Nexera nie wygrala nowych przetargow albo tylko dla czesci obszarow jakis czas temu, chyba w calym warminsko-mazurskim czy podlaskim nikt w ogole nie wygral ktorejs kolejnej edycji. Teraz beda inne dofinansowania, moze dla gmin lub bardziej lokalnych operatorow, to moze byc inny projekt niz popc.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: kiedyś czytałem, że sieć światłowodowa miała być właśnie robiona z projektu POPC ale w tamtym roku morawiecki na konferencji mówił, że nadal jest dużo mieść bez sieci więc trzeba założyć jakiś projekt który będzie zajmował się rozwojem sieci światłowodowej,
W związku z tym myślę, że oni sami nie wiedzą co za co odpowiada, tym bardziej użytkownicy się nie połapią kto ma wykonywać jakie projekty dopóki facet z kablem nie pojawi
  • Odpowiedz
@bn1776: #!$%@?, masz dotacje unijne, tym zajmuje sie ministerstwo cyfryzacji i UKE. POPC mial tez rozne edycje z roznymi warunkami, kilka lat temu przed ta masowka nexery, inea czy orange byly jakies KEIPC za ktore sieci stawialy tez mniejsze firmy, ba miales regionalne sieci swiatlowodowe ktrore byly jeszcze inna dotacje, za nie odpowiadaly samorzady, tutaj bylo sporo walkow.

Po prostu sa rozne rundy dotacji, warunki, UKE z ostatnim POPC faworyzowaly duze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister:

#!$%@?, masz dotacje unijne, tym zajmuje sie ministerstwo cyfryzacji i UKE


No i udostępniają np stronę wyszukiwarkę uke która jest nieaktualny od końca 2020,
Szukanie dokumentów na ich stronach to też cały dzień, zamiast sprawdzenia czy jest jakiś projekt na danym terenie, jeśli jest jaki operator, terminy itp, zamiast tego trzeba szukać w różnych dokumentach, a dla mojego regionu i tak nie znalazłem żadnych danych, a tymczasem jak wyżej pisałem
  • Odpowiedz
@bn1776: Bo przetarg to jedno, operatorzy mogli robic po 80 procent adresow ktore byly oznaczone jako dane plamy, pozniej covid. Orange nic ci nie powie bo oni czekaja na ludzi z Orange.
Pewnie ktos korzystal z starych przetargow, widze w mojej okolicy (to tylko powiat co dopiero wojewodztwo) jedna firma robila swiatlowod na blokach w malutkim miescie, druga jakies radiowki dookola miejscowosci wojewodzkiej. Oczywiscie tak jak napisales w niektorych miejscowosciach nie
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister:

Orange nic ci nie powie bo oni czekaja na ludzi z Orange.


jesli chodzi o nexerę to to własnie nic nie powiedzieli, a jesli o orange to oni się zadeklarowali że niby do końca tego roku ma być światłowód w mojej lokalizacji. Z tym że powiedział to facet w salonie orange, a z tego co kojarzę spółka budująca sieć to inny oddział orange niż ten który zajmuje się sprzedażą usług,
  • Odpowiedz
@bn1776: Zle napisalem, jesli Nexera u ciebie robi lacze to Orange nic nie bedzie wiedzial poki Nexera nie potwierdzi. Nie myl POPC roznych firm, Orange ma swoje projekty, Nexera swoje, to sa zupelnie inne wojewodztwa i rejony. Nexera ma swoich podwykonawcow, oni od Orange biora moze swiatlowod do szaf gdzie buduja OLT-y, od tego punktu juz Nexera sam buduje, Orange najwyzej wstawi router za gotowym swiatlowodem, moze udostepni slupy telefoniczne.

Jesli
  • Odpowiedz